سه شنبه ٣٠ آبان ١٣٩٦ فارسي|عربي
صفحه اصلی|ايران|اسلام|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
عنوان
ایران
مشهد- حرم امام رضا (ع)
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[عضویت]
اشتراک خبرنامه
نام :   
ایمیل :   


در آستانه سالروز ولادت نبی اکرم (ص) و فرارسیدن هفته وحدت
سخنرانی وزیر اوقاف سوریه در رایزنی فرهنگی
در آغاز ربیع الاول و در آستانه سالروز ولادت نبی اکرم (ص) و فرارسیدن هفته وحدت ، به دعوت رایزن فرهنگی ، آقای دکتر محمد عبدالستار السید وزیر اوقاف سوریه روز دوشنبه 29 آبان 1396 در سالن اجتماعات امام خمینی رایزنی فرهنگی تحت عنوان "روش اعتدالی تفسیر قرآن در برابر روش تندرو" سخنرانی کرد.
 ١٥:٣٥ - سه شنبه ٣٠ آبان ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
پرسش و پاسخ دانشجویان رشته روابط بین الملل
نشست علمی و پژوهشی رایزن فرهنگی با جمعی از دانشجویان
روز یکشنبه 28 آبان 1396 رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در دمشق میزبان تعدادی از دانشجویان رشته روابط بین الملل دانشگاه غیردولتی الشام به همراه رئیس گروه روابط بین الملل و استاد دانشجویان حاضر در این واحد درسی بود . موضوع این دیدار با هماهنگی قبلی ، سخنرانی رایزن فرهنگی و پرسش و پاسخ دانشجویان با رایزن فرهنگی در زمینه روابط ایران و سوریه بود.
 ٠٩:٥٤ - دوشنبه ٢٩ آبان ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
اهمیت و جایگاه رسانه ها در افکار عمومی
برگزاری میزگرد نقش رسانه های مقاومت در مقابله با رسانه های فریبکار
وارونه جلوه دادن واقعیات ، دروغ پردازی ، تضعیف روحیه مردم و تأثیر گذاری بر افکار عمومی جهان برای زمینه سازی تصمیمات و اقدامات بین المللی علیه سوریه از جمله کارکردهای رسانه های جبهه مقابل است و موجب مطرح شدن مباحثی در مورد نقشی که رسانه های جبهه مقاومت در عرصه جنگ رسانه دای ایفا می کنند و ضرورت سامان دهی ، برنامه ریزی و هماهنگی در رسانه های این جبهه شده است .
 ١٣:١٨ - چهارشنبه ٢٤ آبان ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
به دنبال وقوع زلزله ویرانگر در غرب کشور
گرامی داشت یاد قربانیان زلزله غرب کشور در رایزنی فرهنگی
به دنبال وقوع زلزله ویرانگر در غرب کشور که علاوه بر تخریب گسترده ، صدها قربانی و چند هزار مصدوم برجا گذاشت ، رایزنی فرهنگی با هماهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در سوریه ، روز سه شنبه 23 آبان 1396 هم زمان با اعلام عزای عمومی در کشور ، ضمن نیمه برافراشته کردن پرچم جمهوری اسلامی ایران بر فراز ساختمان رایزنی فرهنگی ، دو دفتر یادبود در ورودی رایزنی گشود و با نمایش تصاویری از آثار زلزله و نصب پلاکارد ، پذیرای ابراز احساسات اقشار مختلف مردم سوریه در اعلام تسلیت به ملت و دولت ایران با یادداشت در دفاتر یادبود شد.
 ٢٠:٤١ - سه شنبه ٢٣ آبان ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
در راستای تقویت زبان و ادبیات فارسی
برگزاری نخستین نشست فارسی زبانان سوریه
نخستین نشست فارسی زبانان مقیم سوریه بعد از ظهر دوشنبه 22 آبان 1396 در سالن اجتماعات مرکز مطالعات ایران شناسی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در دمشق با حضور جمعی از دوستداران زبان فارسی که توانایی صحبت کردن به فارسی را دارند ، مدرسین زبان فارسی رایزنی ، رایزن و وابسته فرهنگی با شعار "همدلی ، هم زبانی" برگزار شد.
 ١٣:٣٦ - سه شنبه ٢٣ آبان ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
به مناسبت اربعین حسینی (ع)
برگزاری سخنرانی و قرائت شعر به مناسبت اربعین حسینی در مرکز فرهنگی لاذقیه
به همت مرکز فرهنگی لاذقیه و همزمان با اربعین سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) مجلس سخنرانی و قرائت شعر به این مناسبت در 17 آبان 1396 در محل مرکز فرهنگی بر پا شد.در این مراسم که بیش از 90 نفر از اقشار مختلف مردم لاذقیه حضور داشتند، در ابتدا شیخ احمد وطفه از علمای علوی و قاریان معروف لاذقیه ، به قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید پرداخت که مورد توجه حاضران قرار گرفت.
 ١٩:٥١ - يکشنبه ٢١ آبان ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
در راستای توسعه زبان و ادبیات فارسی
برگزاری آیین گشایش چهل و سومین دوره آموزش زبان فارسی در مرکز فرهنگی لاذقیه
به همت مرکز فرهنگی لاذقیه ، چهل و سومین دوره آموزش زبان فارسی در دوره پاییزی گشایش یافت.در روز افتتاحیه فارسی آموزان سطح یک ،سه و چهار حضور داشتند.آیین گشایش دوره با قرائت آیاتی از کلام الله مجید آغاز شد.
 ١٩:٣٧ - يکشنبه ٢١ آبان ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
به مناسبت اربعین حسینی (ع)
حضور رایزن فرهنگی در میزگرد فکری با عنوان کربلاء و ارزش های انسانی
آقای صالحی نیا رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سوریه ، شنبه شب 20 آبان 1396 در میزگرد "کربلاء و ارزش های انسانی" در مجتمع دینی و فرهنگی الزهراء در دمشق حضور یافت .
 ١٥:٤٨ - يکشنبه ٢١ آبان ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
به مناسبت سالروز ولادت نبی الرحمه (ص)
اعلام مسابفه اینترنتی "نبی الرحمه" در سوریه
رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در دمشق با همکاری وزارت اوقاف سوریه یک مسابفه ادبی ، فرهنگی اینترنتی برای معرفی شخصیت پیامبر اکرم (ص) تحت عنوان : اسوه حسنه ( شناخت ، محبت ، پیروی ) به مناسبت سالروز ولادت نبی الرحمه (ص) برگزار می کند.
 ١٠:٤٤ - شنبه ٢٠ آبان ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
به دعوت جمعیت دوستی ایران و فلسطین در سوریه
وابسته فرهنگی در مراسم فرهنگی, هنری اردوگاه فلسطینی خان دنّون شرکت کرد
به دعوت جمعیت دوستی ایران و فلسطین در سوریه ، روز چهارشنبه مورخ 10 آبان 1396 ، آقایان محمد هادی تسخیری وابسته فرهنگی ، آذرنیا کارشناس سیاسی و حاج آقای زمانی کارشناس سیاسی سفارت جمهوری اسلامی ایران در اردوگاه فلسطینی " خان دنّون " در حومه دمشق حاضر شدند و در برنامه های مختلفی که اهالی و مسئولین این اردوگاه ترتیب داده بودند ، شرکت کردند .
 ١٧:٥٥ - شنبه ١٣ آبان ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
در راستای توسعه و تقویت ارتباطات دانشگاهی
دیدار رایزن و وابسته فرهنگی با رئیس جدید دانشگاه دمشق
روز پنج شنبه 11 آبان 1396 آقایان صالحی نیا رایزن و تسخیری وابسته فرهنگی به دیدار آقای دکتر محمد ماهر قباقیبی رئیس جدید دانشگاه دمشق که هفته گذشته منصوب شده است ، رفتند. در این دیدار رایزن فرهنگی تصدی ریاست دانشگاه را به دکتر قباقیبی تبریک گفت و با اشاره به سابقه روابط خوب و سازنده رایزنی با دانشگاه ، برای ایفای نقش و کمک به گسترش همکاری های دانشگاهی با دانشگاه های ایران اعلام آمادگی نمود.
 ١١:٤٤ - شنبه ١٣ آبان ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
در راستای توسعه روابط رایزنی فرهنگی با رسانه ها
دیدار رایزن فرهنگی با رئیس تحریریه روزنامه البعث
در راستای توسعه روابط رایزنی فرهنگی با رسانه های محل مأموریت و در ادامه دیدارهای قبلی با رؤسای تحریر روزنامه های سوریه ، آقای ابوالفضل صالحی نیا رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سوریه روز چهارشنبه 10 آبان 1396 به دیدار آقای محمد کنایسی رئیس تحریریه روزنامه البعث در دمشق رفت .
 ١٠:٢٣ - شنبه ١٣ آبان ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
در راستای توسعه و تقویت زبان و ادبیات فارسی
دیدار رایزن فرهنگی با آقای دکتر مصطفی افیونی رئیس دانشگاه حلب
روز شنبه 6 آبان 1396 آقای صالحی نیا رایزن فرهنگی با آقای دکتر مصطفی افیونی رئیس دانشگاه حلب با حضور آقای تسخیری وابسته فرهنگی دیدار و در خصوص همکاری در زمینه گروه زبان و ادبیات فارسی گفتگو کرد.
 ١٧:٤٢ - دوشنبه ٨ آبان ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
ترجمه آثار فاخر ادبیات فارسی
انتشار ترجمه عربی "مثنوی معنوی" در دمشق
انتشارات نينوى در دمشق ، ترجمه عربی مثنوی معنوی را روانه بازار کرد . این ترجمه توسط دکتر علی زلیخه و از روی نسخه نیکلسن و تطبیق آن با اصل ، به عربی برگردان شده و انجام آن چهار سال به طول انجامیده است.
 ١٤:٠٧ - دوشنبه ٨ آبان ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
درطی برگزاری هفته فرهنگی
رایزن فرهنگی با مقامات محلی استان طرطوس ملاقات کرد
آقای صالحی نیا رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران که به منظور افتتاح هفته فرهنگی همراه با کاردار و رایزن سیاسی سفارت جمهوری اسلامی ایران به شهر بندری طرطوس در شمال غرب سوریه سفر کرده بود ، روز یکشنبه جداگانه با استاندار ، رئیس شعبه حزب بعث و رئیس دانشگاه طرطوس دیدار و گفتگو کرد.
 ١٠:٥٩ - پنج شنبه ٤ آبان ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
در پی سفر به لاذقیه
معاون فرهنگی سازمان با رئیس دانشگاه تشرین لاذقیه دیدار کرد
دوشنبه اول آبان 1396به دعوت مرکز فرهنگی لاذقیه، آقایان دکتر محمد حسین هاشمی معاون فرهنگی سازمان و نیز آقای صالحی نیا رایزن محترم فرهنگی در سوریه که برای افتتاحیه هفته فرهنگی در شهر طرطوس حضور یافته بودند، برای دیداری 24 ساعته به لاذقیه سفر کردند .در جریان این سفر مدیر مرکز فرهنگی لاذقیه ،ملاقات مشترکی را با دکتر هانی شعبان رییس دانشگاه تشرین و دکتر لوی صیوح دبیر شاخه حزب بعث در این دانشگاه ترتیب داد.
 ١٧:١٤ - چهارشنبه ٣ آبان ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
هفته فرهنگی در طرطوس
برگزاری میزگرد نقش فرهنگ در تحکیم روابط فرهنگی در روابط سوریه و ایران
در چارچوب برنامه های هفته فرهنگی که توسط رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در شهر طرطوس سوریه برگزار می شود ، روز دوشنبه اول آبان 1396 میزگردی تحت عنوان نقش فرهنگ در تحکیم روابط ایران و سوریه در سالن اجتماعات مرکز فرهنگی عربی طرطوس و با سخنرانی آقایان سیدمحمد حسین هاشمی معاون فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ، مُهنّا مُهّنّا دبیر شعبه طرطوس حزب بعث سوریه و حسن .م. یوسف نویسنده و چهره سرشناس رسانه ای سوریه و با حضور جمعی از مقامات محلی و نخبگان و اهل فکر و قلم طرطوس برگزار شد .
 ٠٩:٥١ - چهارشنبه ٣ آبان ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
افتتاحيه هفته فرهنگي
هفته فرهنـگى ج ا ایران در شهر طرطوس سوریه برگزار گردید
هفته فرهنگی طی مراسم ویژه ای روز یک شنبه 30 مهرماه 1396 در مرکز فرهنگی شهر طرطوس با حضور آقایان سید محمد حسین هاشمی معاون فرهنگی سازمان ، قاسمیان کاردار سفارت کشورمان ، توفيق امام معاون وزیر فرهنگ سوریه ، مقامات محلی ، نخبگان و دوستداران فرهنگ و هنر افتتاح گردید.
 ١٥:٥٣ - سه شنبه ٢ آبان ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
با همکاری وزارت فرهنگ سوریه
هفته فرهنگی ایران در شهر طرطوس سوریه به همت رایزنی فرهنگی برگزارمی گردد
هفته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران توسط رایزنی فرهنگی و با همکاری وزارت فرهنگ سوریه و با حضور معاون فرهنگی سازمان و سفیر کشورمان در روز یکشنبه 30 مهرماه در شهر بندری طرطوس افتتاح خواهد شد.
 ٢٠:١٦ - چهارشنبه ٢٦ مهر ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
جهت ارتباط و همكاري دو جانبه
رایزن فرهنگی سوریه با رئیس کتابخانه ملی اسد در دمشق دیدار کرد
آقای صالحی نیا رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سوریه به همراه آقای تسخیری وابسته فرهنگی روز یک شنبه 23 مهرماه 1396 با آقای صالح صالح رئیس کتابخانه ملی اسد در دمشق دیدار و گفتگو کرد.
 ١٩:١٠ - يکشنبه ٢٣ مهر ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
با مشارکت کمیته جوانان جمعیت دوستی ایران و فلسطین
مراسم پایانی المپیاد جوانان فلسطینی با شعار ایمان ، آگاهی و مقاومت در رایزنی دمشق برگزار شد
روز شنبه مورخ 22مهرماه 1396 مراسم پایانی المپیاد جوانان فلسطینی (که توسط کمیته جوانان جمعیت دوستی ایران و فلسطین اجراشده بود)، در سالن امام خمینی (ره) رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سوریه با شعار ایمان , آگاهی و مقاومت برگزار شد
 ١٩:٤٢ - شنبه ٢٢ مهر ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
فراخوان از رسانه های دیجیتال و فعالان درفضای مجازی
برگزاری یازدهمین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال
یازدهمین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال و دهمین جشنواره رسانه های دیجیتال را با همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و مؤسسه فرهنگی اکو از تاریخ 20/8/1396 لغایت 26/8/1396 در مصلای امام خمینی (ره) تهران برگزار می شود.
 ١٣:٠٦ - شنبه ٢٢ مهر ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
در راستای توسعه و تقویت ارتباطات فرهنگی
رایزن فرهنگی با وزیر فرهنگ سوریه دیدار کرد
آقای صالحی نیا رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در دمشق به همراه آقای تسخیری وابسته فرهنگی بعد از ظهر چهارشنبه 19 مهرماه 1396 به دیدار آقای محمد الاحمد وزیر فرهنگ سوریه رفت .
 ١٨:٤٩ - چهارشنبه ١٩ مهر ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
آموزش زبان فارسی در رایزنی فرهنگی
نود و یکمین دوره آموزش زبان فارسی در رایزنی فرهنگی دمشق افتتاح شد
نود و یکمین دوره آموزش زبان فارسی در رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در دمشق روز سه شنبه 18 مهرماه 1396 در سالن مرکز مطالعات ایران شناسی رایزنی فرهنگی با حضور فارسی آموزان ، مدرسین ، رایزن و وابسته فرهنگی و دکتر نورس احمد مهمان ویژه برنامه و سخنران مراسم برگزار شد .
 ١٧:٤٦ - چهارشنبه ١٩ مهر ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
به مناسبت روز گرامی داشت مولوی
چاپ مقاله رایزن فرهنگی در روز تشرین سوریه
این مقاله به مناسبت روز گرامی داشت مولوی در تقویم ملی کشورمان نوشته شده و موضوع محوری آن تبیین اهمیت پرداختن به شخصیت های برجسته تاریخی و معاصر جهان اسلام برای مقابله با برنامه مشوّه کردن چهره مسلمانان در جهان و به عنوان نمونه مولوی است و بهانه طرح این موضوع انتشار ترجمه جدید عربی مثنوی معنوی در دمشق می باشد و در مقاله ، مثنوی معنوی نیز معرفی گردیده و همچنین به جایگاه سوریه در روابط فرهنگی ایران و عرب اشاره شده است.
 ١٤:١٩ - سه شنبه ١٨ مهر ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
به مناسبت فرارسیدن سالروز حماسه حسینی
نشست ادبی حماسه کربلا الهام بخش اندیشه مقاومت در رایزنی دمشق برگزار شد
به مناسبت فرارسیدن سالروز حماسه حسینی و به هدف نشان دادن پیوند ریشه ای اندیشه مقاومت با مکتب حسینی ، رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سوریه اقدام به برگزاری یک نشست ادبی تحت عنوان "حماسه کربلا الهام بخش اندیشه مقاومت" با مشارکت شعرایی از سوریه ، فلسطین و لبنان نمود. این مراسم که روز شنبه 15 مهرماه 1396 در سالن اجتماعات رایزنی در دمشق با حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوریه و جمعی از ادبا ، شعرا ، اندیشمندان و دوستداران شعر و ادبیات برگزار شد.
 ١٤:٣٦ - يکشنبه ١٦ مهر ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
ه مناسبت فرارسیدن سالروز حماسه حسینی
برگزاری نشست ادبی حماسه کربلا الهام بخش اندیشه مقاومت در دمشق
به مناسبت فرارسیدن سالروز حماسه حسینی و به هدف نشان دادن پیوند ریشه ای اندیشه مقاومت با مکتب حسینی ، رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سوریه اقدام به برگزاری یک نشست ادبی تحت عنوان "حماسه کربلا الهام بخش اندیشه مقاومت" با مشارکت شعرایی از سوریه ، فلسطین و لبنان نمود. این مراسم که روز شنبه 15 مهرماه 1396 در سالن اجتماعات رایزنی در دمشق با حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوریه و جمعی از ادبا ، شعرا ، اندیشمندان و دوستداران شعر و ادبیات برگزار شد.
 ١٤:٣٦ - يکشنبه ١٦ مهر ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
به مناسبت فرا رسیدن سالروز حماسه حسینی
نشست ادبی "حماسه کربلا الهام بخش اندیشه مقاومت" در رایزنی دمشق برگزار می شود
به مناسبت فرا رسیدن سالروز حماسه حسینی ، رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سوریه یک نشست ادبی تحت عنوان (( حماسه کربلا الهام بخش اندیشه مقاومت )) با مشارکت جمعی از شعرای نامدار سوریه و لبنان روز شنبه 15 مهرماه 1396 در سالن اجتماعات رایزنی در دمشق برگزار خواهد کرد.
 ١٨:٢٠ - جمعه ١٤ مهر ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
در راستای راهبرد سازمان و به هدف گسترش حضور و فعالیت در فضای مجازی
صفحه فیسبوک رایزنی فرهنگی ایران در سوریه راه اندازی شد
صفحه رایزنی فرهنگی در فیسبوک در برگیرنده اخبار و گزارش های فرهنگی ، هنری ، علمی و فن آوری ایران و همچنین معرفی جاذبه های گردشگری و طبیعی و تاریخی کشورمان و علاوه بر آن اعلام برنامه های رایزنی فرهنگی می باشد . آدرس صفحه رایزنی فرهنگی در فیسبوک : https://www.facebook.com/thaqafa.is/ صفحه رایزنی در فیسبوک ، همچنین با جستجوی عبارت "المستشاریة الثقافیُة الایرانیة في سوریة" قابل دسترسی می باشد.
 ١٤:٠٤ - جمعه ١٤ مهر ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
فصلنامه الثقافه الاسلامیه
انتشار شماره جدید فصلنامه الثقافه الاسلامیه شماره 125
شماره 125 فصلنامه الثقافه الاسلاميه از منشورات رايزني فرهنگي جمهوري اسلامي ايران در سوریه در 160 صفحه منتشر شد . این فصلنامه با بیش از 30 سال سابقه انتشار ، تلاش دارد مجالی برای طرح اندیشه و فکر اسلامی اصیل و منفتح و عرصه ای برای ارائه آثار اندیشمندان مسلمان ایرانی و عرب باشد .
 ١٢:٤٣ - سه شنبه ١١ مهر ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
درراستاي تقويت همكاري و فعاليتهاي فرهنگي ميان دو كشور
رایزن فرهنگی با وزیر اوقاف و امور دینی سوریه ديدار كرد
آقای صالحی نیا رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سوریه به همراه آقای تسخیری وابسته فرهنگی نمایندگی روز دوشنبه 10 مهرماه 1396 با آقای محمد عبدالستار السید وزیر اوقاف سوریه دیدار کرد. در این دیدار که به منظور معارفه و همچنین هماهنگی برخی فعالیت ها صورت گرفت.
 ١٢:٢٧ - سه شنبه ١١ مهر ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
در پی دیدار رایزن فرهنگی با رئیس تحریریه روزنامه الثوره
معرفی مرکز مطالعات ایران شناسی رایزنی فرهنگی در روزنامه الثوره چاپ دمشق
با موافقت و دستور رئیس تحریریه روزنامه ، مدیر صفحه فرهنگی گروهی را برای تهیه گزارش از مرکز به رایزنی اعزام کرد و خبرنگار الثوره ضمن بازدید از مرکز با مدیر آن مصاحبه نمود . گزارش تهیه شده در روزنامه الثوره شماره 16483 سه شنبه مورخ 12 سبتامبر 2017م برابر با 21 شهریور 1396 منتشر شده است. در این گزارش ضمن بیان اهداف مرکز مطالعات ، در رابطه با ارائه خدمات پژوهشی و علمی به پژوهشگران ، اساتید و دانشجویان ، به نوع خدمات ارائه شدنی به مراجعه کنندگان و اهمیت آنها اشاره شده است .
 ١٠:٢٨ - چهارشنبه ٢٢ شهريور ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
در راستای توسعه و تقویت ارتباطات رسانه ای
رایزن فرهنگی با رئیس تحریریه روزنامه الثوره سوریه دیدار کرد
آقای ابوالفضل صالحی نیا رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سوریه روز چهارشنبه 15 شهریور 1396 با آقای علی قاسم رئیس تحریریه روزنامه الثوره چاپ دمشق در مقرّ روزنامه دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار که دکتر فراس حلباوی مدیر مرکز مطالعات ایرانشناسی ، رایزن فرهنگی را همراهی می کرد ، آقای علی قاسم ضمن خوشامدگویی به رایزن فرهنگی و آرزوی موفقیت در مأموریت محوله ، به سه بار سفر خود به ایران که آخرین آن در سال 2014 بوده است اشاره نمود و تأکید کرد با مسائل رسانه و مطبوعات ایران آشنا می باشد و به ضرورت همکاری رسانه ای باور دارد و در این راستا آماده هر گونه همکاری می باشد.
 ١٢:٤٥ - پنج شنبه ١٦ شهريور ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
همزمان با عید سعید قربان
نخستین جشنواره فرهنگی و هنری ایرانیان مقیم سوریه در دمشق سوریه برگزار شد
نخستین جشنواره فرهنگی و هنری ایرانیان مقیم سوریه توسط سفارت جمهوری اسلامی ایران و با همکاری نمایندگی های مؤسسات جمهوری اسلامی ایران به مناسبت عید سعید قربان جمعه شب 10 شهریورماه 1396 در سالن بزرگ مجتمع فرهنگی و هنری دارالاپرا در دمشق با استقبال چشمگیر ایرانیان مقیم برگزار شد. این برنامه که از ساعت 17 الی 21 به طول انجامید با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید توسط یکی از ایرانیان مقیم آغاز گردید . آنگاه سرود ملی کشورمان و سوریه نواخته شد و سپس آقای زینعلی کنسول کشورمان طی سخنان کوتاهی به حاضرین خوشامد گفت و پس از آن آیت الله طباطبایی نماینده مقام معظم رهبری (مدظله) در سوریه سخنرانی کرد و در آن بر ضرورت فراگیری زبان فارسی توسط ایرانیان مقیم و همچنین اهمیت آشنایی آن ها با فرهنگ ایرانی تأکید نمود.
 ١٠:٣٩ - يکشنبه ١٢ شهريور ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
در پی انتشار کتاب "من داریوس الی خامنئی"
نویسنده کتاب "من داریوس الی خامنئی" با رایزن فرهنگی در سوریه دیدار کرد
آقای دکتر طالب ابراهیم تحلیلگر سرشناس و صاحب نظر مسائل راهبردی سوریه و نویسنده کتاب "من داریوس الی خامنئی ، ایران الامه و ایران الدوله" به همراه دکتر نضال الصالح رئیس اتحادیه نویسندگان عرب و ناشر کتاب ، روز دوشنبه 6 شهریور 1396 به دیدار رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سوریه آمدند. دکتر طالب ابراهیم با اشاره به مطلبی که در مقدمه کتاب پیرامون عدم شناخت عرب ها از ایران آورده ، هدف خود از تألیف این کتاب را ارائه تصویری واقعی از ایران به مخاطب عربی اعلام کرد .
 ٢٠:٠٨ - دوشنبه ٦ شهريور ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
در راستای توسعه و تقویت ارتباطات رسانه ای
رئیس تحریریه روزنامه تشرین از رایزنی فرهنگی در دمشق دیدار کرد
آقای محمد البیرق رئیس تحریریه روزنامه تشرین روز چهارشنبه اول شهریور 1396 به دیدار رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سوریه در مقرّ رایزنی فرهنگی آمد. در این دیدار که مدیران بخش های فرهنگی ، سیاسی و اخبار محلی رئیس تحریریه را همراهی می کردند و در پاسخ به دیدار رایزن فرهنگی از روزنامه تشرین انجام می شد ، مسائل مختلف سیاسی و فرهنگی روز سوریه از جمله مضمون و دلالات سخنان اخیر آقای بشار اسد رئیس جمهور سوریه به ویژه در موضوع پشت سر گذاشتن مرحله خطر و رویکرد کشورهای مختلف برای تجدید روابط با سوریه و همچنین اتخاذ راهبرد توجه به شرق توسط نظام سوریه گفتگو و تبادل نظر شد.
 ١٣:٠٤ - پنج شنبه ٢ شهريور ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
درسالروز آتش زدن مسجد الاقصی توسط صهیونیست ها
حضور رایزن فرهنگی در مراسم سالگرد آتش زدن مسجد الاقصی توسط صهیونیست ها
به مناسبت چهل و هشتمین سالگرد آتش زدن مسجد الاقصی توسط صهیونیست ها ، مراسم ویژه ای از سوی مؤسسة القدس الدولیة با حضور شخصیت ها و مقامات و فعالین سوری و فلسطینی و سفرای چند کشور از جمله عراق ، سودان ، الجزائر ؛ کوبا و سفیر جمهوری اسلامی ایران در هتل دامارُز در دمشق برگزار شد . آقای صالحی نیا رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران نیز با دعوت قبلی در این مراسم حضور یافت . در این برنامه دکتر خالد حلبونی رئیس شعبه حزب بعث در دانشگاه دمشق ؛ دکتر طلال ناجی معاون دبیرکل الجبهه الشعبیه لتحریر فلسطین ، دکتر بدرالدین حسّون مفتی سوریه و خانم دکتر بُثینه شعبان مشاور سیاسی و رسانه ای رئیس جمهور سوریه سخنرانی کردند.
 ١٢:٠٩ - پنج شنبه ٢ شهريور ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
در راستای حمایت و تقویت زبان و ادبیات فارسی
رایزن فرهنگی سوریه با رئیس دانشگاه حماه ملاقات کرد
آقای صالحی نیا رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سوریه ، روز چهارشنبه اول شهریور 1396 با آقای دکتر محمد زیاد سلطان رئیس دانشگاه حماه در رایزنی فرهنگی دیدار و گفتگو کرد. آقای صالحی نیا ضمن اعلام آمادگی برای هر گونه همکاری با دانشگاه حماه ، اظهار داشت در زمینه زبان فارسی حاضریم منابع درسی و کمک درسی را برایتان تأمین کنیم و چنانچه نیاز دیگری داشته باشید اعلام فرمایید تا بررسی و در صورت امکان مساعدت کنیم .
 ١١:٣٨ - پنج شنبه ٢ شهريور ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
در پی برگزاری مسابقه نقاشی برای کودکان با موضوع مقاومت اسلامی
مراسم توزیع جوایز برندگان مسابقه نقاشی در رایزنی فرهنگی برگزار گردید
سال گذشته و در کنار هفته فیلم کودک سوریه و ایران که توسط رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سوریه و با همکاری دفتر نمایندگی منطقه ای آی فیلم در سینما الکندی دمشق برگزار شد ، یک مسابقه نقاشی برای کودکان با موضوع مقاومت اسلامی از سوی رایزنی فرهنگی اعلام گردید . طی چند ماه گذشته پس از جمع آوری نقاشی های کودکان شرکت کننده در مسابقه ؛ هیئت داوری متشکل از دکتر عبدالمعطی ابوزید رئیس اتحادیه هنرمندان فلسطینی در سوریه و لبیب صندوق مسئول بخش هنری رایزنی فرهنگی ؛ آثار نقاشی را بررسی و در دو رده کودکان و نوجوانان برترین ها را انتخاب کردند. روز شنبه 28 مرداد 1396 طی برنامه ویژه ای در سالن اجتماعات رایزنی فرهنگی با حضور متسابقین و خانواده هایشان ، نتایج اعلام و جوایز برندگان و هدایای متسابقین توزیع گردید .
 ١٦:٥٨ - يکشنبه ٢٩ مرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
تازه های نشر در سوریه
معرفی دو کتاب تازه انتشار یافته
1-شوام شیوخ الصحافة ( پیشگامان روزنامه نگاری اهل شام ) روزنامه "الوطن" چاپ دمشق اخیراً کتابی را به عنوان "شوام شیوخ الصحافة" ( پیشگامان روزنامه نگاری اهل شام ) ، نوشته : "شمس الدین العجلانی" منتشر نموده است. این کتاب دربردارنده پژوهشی می باشد پیرامون نقش اصلی شخصیتهایی از سوریه که در اغلب کشورهای عربی روزنامه تأسیس نمودند کرده اند . از جمله این شخصیتها : لویس صابونی ، فائز سلامة ، سامی اشمعة ، ادوارد نقولا مرقص ، نجیب الریس ، اسکندر الریاشی ، حبیب کحالة ، سعید فریحة ، صبری القبانی ، عزة حصریة ، سلیم اللوزی ، عباس الحامض ، محمد بسیم مراد ، ندیمة المنقاری ، نشأت التغلبی ، محمد کامل البنی ، عبد الغنی العطری ، احمد العسة ، یاسر عبد ربه می باشند . 2-کتاب "حرب الأمرکة علی العالم .. من الربیع العربی الی الفاشیة الراهنة" ( جنگ آمریکاسازی جهان .. از بهار عربی تا فاشیسم کنونی) این کتاب تألیف آقای دکتر "مقداد ندیم عبود" ، چاپ هئیت عمومی کتاب در سوریه (سازمان انتشارات وزارت فرهنگ ) می باشد.
 ١٠:٤٧ - يکشنبه ٢٩ مرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>

جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
تازه ها
پايگاه اطلاع رساني دفترمقام معظم رهبری(مدظله العالی)

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

فیسبوک رایزنی فرهنگی

مركز ساماندهي ترجمه و نشر معارف اسلامي و علوم انساني

آشنایی با مرکز مطالعات ایرانشناسی رایزنی فرهنگی

کتابخانه دبجيتال سازمان فرهنك وارتباطات اسلامي

بنياد سعدى
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
آمار بازدیدکنندگان
بازدید این صفحه: 580123
بازدید امروز : 228
بازدید این صفحه : 1222522
بازدیدکنندگان آنلاين : 4
زمان بازدید : 7.8281

صفحه اصلی|ايران|اسلام|زبان وأدبيات فارسي|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت