پنج شنبه ٠٣ اسفند ١٣٩٦ فارسي|عربي
صفحه اصلی|ايران|اسلام|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
عنوان
ایران
مشهد- حرم امام رضا (ع)
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[عضویت]
اشتراک خبرنامه
نام :   
ایمیل :   


در راستاى تقويت زبان و ادبيات فارسى
برگزاری هشتمین نشست دوستداران زبان فارسی سوریه
هشتمین نشست دوستداران زبان فارسی بعد از ظهر دوشنبه 30 بهمن 1396 با حضور رایزن و وابسته فرهنگی و جمعی از دوستداران زبان فارسی در رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در دمشق برگزار شد .
 ١٢:١٢ - چهارشنبه ٢ اسفند ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
بر روی کانال رایزنی فرهنگی
نمایش افتتاحیه روزهای فرهنگی ایران در دارالاوبرا دمشق در یوتیوب
گزارش مصور برنامه افتتاحیه روزهای فرهنگی ایران در دارالاوبرا دمشق بر روی کانال رایزنی فرهنگی در یوتیوب بارگذاری شده و قابل مشاهده است .
 ٢٣:٠٣ - سه شنبه ٢٤ بهمن ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
در راستای توسعه فعالیت در فضای مجازی
، کانال رایزنی فرهنگی در یوتیوب راه اندازی شد
در راستای توسعه فعالیت در فضای مجازی ، کانال رایزنی فرهنگی در یوتیوب راه اندازی شد و گزارش های مصور خلاصه و کامل برنامه های رایزنی فرهنگی بر روی آن بارگذاری گردیده و از این پس گزارش مصور فعالیت های رایزنی و در آینده موضوعات متنوع تری نیز در این کانال قابل مشاهده خواهد بود.
 ٢٢:٤٥ - سه شنبه ٢٤ بهمن ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
مجله فرهنگی و هنری, علمی
انتشار فصلنامه الثقافه الاسلاميه شماره 126
انتشار فصلنامه الثقافه الاسلاميه شماره 126
 ١٧:٥١ - سه شنبه ٢٤ بهمن ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
به مناسب سالروز پیروزی انقلاب اسلامی
چاپ مقاله رایزن فرهنگی به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در روزنامه البعث
مقاله رایزن فرهنگی که در مورد ویژگی های روابط کشورمان با سوریه می باشد و به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در روزنامه البعث شماره 16033 مورخ 9 فوریه 2018 چاپ و انتشار یافت .
 ٢٠:٤٩ - دوشنبه ٢٣ بهمن ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
به مناسب دهه فجر
برگزاری سومین روز برنامه فرهنگی ایران به مناسبت دهه فجر در سوریه
سومین روز برنامه روزهای فرهنگی ایران به مناسبت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ، روز شنبه 21 بهمن 1396 ویژه کارگزاران و مدافعان حرم و خانواده هایشان در سوریه در مجتمع فرهنگی و هنری دارالاوبرا دمشق ، برگزار شد .
 ١٣:٠٥ - دوشنبه ٢٣ بهمن ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
به مناسب دهه فجر
برگزاری سومین روز برنامه فرهنگی ایران به مناسبت دهه فجر در سوریه
سومین روز برنامه روزهای فرهنگی ایران به مناسبت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ، روز شنبه 21 بهمن 1396 ویژه کارگزاران و مدافعان حرم و خانواده هایشان در سوریه در مجتمع فرهنگی و هنری دارالاوبرا دمشق ، برگزار شد .
 ١٣:٠٥ - دوشنبه ٢٣ بهمن ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
به مناسب دهه فجر
برگزاری دومین روز برنامه فرهنگی ایران به مناسبت دهه فجر در سوریه
دومین روز برنامه روزهای فرهنگی ایران به مناسبت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ، روز جمعه 20 بهمن 1396 ویژه ایرانیان مقیم سوریه در مجتمع فرهنگی و هنری دارالاوبرا دمشق ، برگزار شد .
 ١٠:٣١ - دوشنبه ٢٣ بهمن ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
به مناسب دهه فجر
افتتاح روزهای فرهنگی ایران در دارالابرا دمشق
در ایام الله دهه فجر و به مناسبت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ، روزهای فرهنگی ایران توسط رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و با همکاری وزارت فرهنگ سوریه روز پنج شنبه 19 بهمن 1396 در مجتمع فرهنگی و هنری دارالاوبرا دمشق با حضور مقامات رسمی ، دیپلماتیک و اقشار مختلف هنرمندان و دوستداران هنر افتتاح گردید .
 ١٠:٤٨ - يکشنبه ٢٢ بهمن ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
به منظور همکاری های دو جانبه
آقای دکتر خامه یار معاون بین الملل با وزیر فرهنگ سوریه دیدار کرد
آقای دکتر خامه یار معاون بین الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به همراه آقایان صالحی نیا رایزن و محمد هادی تسخیری وابسته فرهنگی ظهر روز پنج شنبه 19 بهمن 1396 با آقای محمد الاحمد وزیر فرهنگ سوریه ، دیدار و در خصوص همکاری های دو جانبه گفتگو کرد.
 ١٠:٤٢ - شنبه ٢١ بهمن ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
در راستای توسعه و تقویت ارتباطات رسانه ای
دیدار آقای دکتر خامه یار معاون بین الملل با وزیر اطلاع رسانی سوریه
آقای دکتر خامه یار روز پنج شنبه 19 بهمن 1396 به همراه آقایان صالحی نیا رایزن فرهنگی و محمد هادی تسخیری وابسته فرهنگی با آقای عماد ساره وزیر اطلاع رسانی سوریه دیدار و گفتگو کردند. در این دیدار ، آقای دکتر خامه یار ضمن تشکر از وزیر برای استقبال صمیمانه ، به ایشان انتصاب به وزارت را تبریک گفت و ضمن ابلاغ سلام وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی ، از وزیر اطلاع رسانی سوریه برای سفر به ایران در فرصت و موقعیت مناسب دعوت به عمل آورد .
 ٠٩:٥٥ - شنبه ٢١ بهمن ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
به منظور همکاری های دوجانبه
دیدار آقای دکتر خامه یار معاون بین الملل با رئیس اتحادیه نویسندگان و ادبای سوریه
آقای دکتر خامه یار معاون بین الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به همراه آقای صالحی نیا رایزن فرهنگی ظهر روز چهارشنبه 18 بهمن 1396 با آقای دکتر نضال الصالح رئیس اتحادیه نویسندگان و ادبای عرب ، دیدار و در خصوص همکاری های دو جانبه گفتگو کرد .
 ١١:١٠ - پنج شنبه ١٩ بهمن ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
در راستای توسعه و تقویت ارتباطات فرهنگی
دیدار آقای دکتر خامه یار معاون بین الملل با وزیر اوقاف سوریه
آقای دکتر خامه یار روز چهارشنبه 18 بهمن 1396 به همراه آقایان صالحی نیا رایزن فرهنگی و محمد هادی تسخیری وابسته فرهنگی با آقای دکتر محمد عبدالستار السید وزیر اوقاف سوریه دیدار و گفتگو کردند. در این دیدار ، وزیر اوقاف سوریه پس از خوشامدگویی به مهمانان ، به بحران جاری در سوریه اشاره کرد و افزود مهمترین مبارزه با جریان تکفیری ، مبارزه فکری است که با ارائه قرائت معتدل از اسلام امکان دارد و اساس تفسیری که من از قرآن مجید انجام می دهم همین است .
 ١٠:٥٨ - پنج شنبه ١٩ بهمن ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
با برگزاری کارگاه آموزشی در زمینه خط و نقاشیخط
هنرمندان اعزامی از انستیتوی هنرهای تطبیقی دمشق دیدار کردند
هنرمندان تجسمی ایرانی اعزامی از معاونت عترت و قرآن وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آقایان علی تن ، محمد علی رجبی ، رضا شعبانی ، حسین شیرکوند و احمد رضا بیضایی به همراه آقای تسخیری وابسته فرهنگی روز یک شنبه 15 بهمن 1396 از انستیتوی هنرهای تطبیقی دمشق که مشترکاً زیر نظر دو وزارتخانه فرهنگ و آموزش عالی فعالیت می کند ( از نظر درسنامه زیر نظر وزارت فرهنمگ و از نظر اداری زیر نظر وزارت آموزش عالی می باشد ) ، دیدار کردند.
 ١٣:٤٤ - سه شنبه ١٧ بهمن ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
در پی افتتاح نمایشگاه هنر معاصر ایران
هنرمندان ایرانی با رئیس اتحادیه هنرمندان تجسمی سوریه دیدار کردند
هنرمندان اعزامی از معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ( آقایان علی تن ، محمد علی رجبی ، رضا شعبانی ، حسین شیرکوند و احمد رضا بیضایی ) به همراه آقایان صالحی نیا رایزن فرهنگی و محمد هادی تسخیری وابسته فرهنگی با دکتر احسان العرّ رئیس این اتحادیه و طلالب بیطا معاون رئیس اتحادیه و یوسف محمد الناصر عضو کمیته اجرایی اتحادیه و همچنین دو پیشکسوت این اتحادیه ، دیدار و گفتگو کردند .
 ١٠:١١ - يکشنبه ١٥ بهمن ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
همزمان با ایام دهه فجر و با همکاری اتحادیه هنرمندان سوریه
نمایشگاه آثار تجسمی هنرمندان ایرانی در دمشق افتتاح شد
نمایشگاه آثار هنرمندان تجسمی جمهوری اسلامی ایران از سوی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و با مشارکت اتحادیه هنرمندان تجسمی سوریه روز شنبه 14 بهمن 1396 در گالری الشعب در دمشق با حضور گسترده و چشمگیر هنرمندان و اهالی فرهنگ و هنر سوریه افتتاح گردید.
 ٢١:٤٦ - شنبه ١٤ بهمن ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
همزمان با ایام دهه فجر و با همکاری اتحادیه هنرمندان سوریه
نمایشگاه آثار تجسمی هنرمندان ایرانی در دمشق افتتاح شد
نمایشگاه آثار هنرمندان تجسمی جمهوری اسلامی ایران از سوی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و با مشارکت اتحادیه هنرمندان تجسمی سوریه روز شنبه 14 بهمن 1396 در گالری الشعب در دمشق با حضور گسترده و چشمگیر هنرمندان و اهالی فرهنگ و هنر سوریه افتتاح گردید.
 ٢١:٤٦ - شنبه ١٤ بهمن ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
به مناسبت فرارسیدن ایام دهه مبارک دهه فجر
مقاله رایزن فرهنگی در روزنامه تشرین سوریه منتشر شد
مقاله رایزن فرهنگی سوریه, جناب آقای صالحی نیا به مناسبت فرارسیدن ایام دهه مبارک دهه فجر در روز پنج شنبه 12 بهمن 1396 در روزنامه تشرین سوریه چاپ گردید. در این مقاله به موضوع غیاب عمدی اخبار تحولات و پیشرفت های علمی ، فن آوری ، فرهنگی و هنری کشورمان در رسانه های جمعی جهان, تحلیل شده و گزارشی از پیشرفت های جمهوری اسلامی ایران در زمینه های مختلف به خوانندگان روزنامه ارائه شده است.
 ١٢:١٨ - جمعه ١٣ بهمن ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
به منظور همکاری دو جانبه
رایزن فرهنگی با مدیر رادیو "اذاعة القدس" دمشق, دیدار کرد
آقای صالحی نیا رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سوریه روز پنج شنبه 5 بهمن 1396 با آقای ابوشادی مدیر رادیو "اذاعة القدس" در رایزنی فرهنگی دیدار و گفتگو کرد. این رادیو وابسته به الجبهه الشعبیه به دبیرکلی احمد جبرئیل می باشد و در سال 1986 پایه گذاری شده و در سال 1987 به طور آزمایشی و بدون نام در دمشق آغاز به کار نموده و سپس از ابتدای سال 1988 با نام اذاعة القدس ادامه کار داده و تا امروز ادامه دارد.
 ١٩:٣٣ - جمعه ٦ بهمن ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
در سالروز میلاد حضرت زینب کبری (س)
مراسم میلاد باسعادت حضرت زینب کبری (س) در منطقه زینبیه دمشق برگزار شد
مراسم میلاد با سعادت زینب کبری (س) روز دوشنبه مورخ 1396/11/02 بعد از نماز ظهر و عصر در محل مسجد امام خمینی در منطقه زینبیه توسط نهاد نمایندگی ولی فقیه در سوریه برگزار شد.
 ١٩:١٥ - جمعه ٦ بهمن ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
در راستای تقویت زبان و ادبیات فارسی
ششمین نشست فارسی دوستان در رایزنی فرهنگی برگزار شد
روز دوشنبه مورخ 02/11/1396 ششمین جلسه فارسی دوستان در محل رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سوریه با حضور فارسی دوستان سوری و غیر سوری ، آقایان تسخیری وابسته فرهنگی ، ارمکان و حسن مصری مدرسان زبان فارسی در رایزنی فرهنگی .... برگزار گردید .
 ١٨:٣٨ - جمعه ٦ بهمن ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
با هدف ترویج فرهنگ اعتدال
نشست فکری "نقش زن در نشر فرهنگ اعتدال و شهروندی" در رایزنی برگزارشد
این نشست شامگاه شنبه 30 دی ماه 1396 در سالن اجتماعات رایزنی فرهنگی و با حضور گسترده علاقمندان به مباحث فکری و فرهنگی به ویژه بانوان برگزار شد .
 ١١:٥٤ - دوشنبه ٢ بهمن ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
پیرامون حوادث اخیر در جمهوری اسلامی ایران
مصاحبه رادیویی زنده وابسته فرهنگی با رادیو القدس
روز چهار شنبه مورخ 20 دیماه 1396 با هماهنگی قبلی ، آقای محمد هادی تسخیری وابسته فرهنگی و دکتر شیخ نبیل حلباوی معاون دانشگاه حضرت رقیه (س) ، مصاحبه رادیویی زنده پیرامون حوادث اخیر در جمهوری اسلامی ایران و قدرت ذاتی جمهوری اسلامی ایران درمواجهه با توطئه های دشمنان ، در رادیو القدس انجام دادند .
 ١٢:٢٠ - يکشنبه ٢٤ دی ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
در راستای تقویت زبان و ادبیات فارسی
پنجمین نشست دوستداران زبان فارسی در رایزنی فرهنگی برگزار شد
پنجمین نشست فارسی زبانان مقیم سوریه طبق برنامه ، بعد از ظهر دوشنبه 18 دیماه 1396 در سالن اجتماعات مرکز مطالعات ایران شناسی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در دمشق با حضور جمعی از دوستداران زبان فارسی که توانایی صحبت کردن به فارسی را دارند ، مدرسین زبان فارسی رایزنی ، دانشگاه های سوریه و جامعة المصطفی زینبیه ، رایزن و وابسته فرهنگی با شعار "همدلی ، هم زبانی" برگزار شد.
 ١٠:٥٥ - يکشنبه ٢٤ دی ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
به مناسبت سالگرد آزاد سازی حلب
مقاله رایزن فرهنگی در روزنامه الثوره سوریه منتشر شد
به مناسبت سالگرد آزاد سازي حلب مقاله اي تحت عنوان "حلب الشامخه" روز پنج شنبه 14 ديماه 1396 در روزنامه الثوره چاپ گردید.
 ١٠:٠٧ - يکشنبه ١٧ دی ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
ادبیات ایران و عرب
فراخوان مقاله برای چهارمین همایش بین المللی ادبیات تطبیقی فارسی و عربی در سوریه
چهارمین همایش بین المللی ادبیات تطبیقی فارسی و عربی در سوم و چهارم اردیبهشت ماه سال 1397 با همکاری دانشگاه دمشق و دانشگاه فردوسی مشهد و رایزنی فرهنگی در محل دانشگاه دمشق برگزار می گردد.
 ١٦:٣٠ - چهارشنبه ١٣ دی ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
آموزش زبان فارسی در رایزنی فرهنگی
افتتاح دوره زمستان آموزش زبان فارسی در رایزنی فرهنگی در سوریه
نود و دومین دوره آموزش زبان فارسی در رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سوریه ، بعد از ظهر روز سه شنبه 5 دیماه 1396 در سالن مرکز مطالعات ایران شناسی رایزنی طی مراسم ویژه ای با حضور فارسی آموزان و مدرسین رایزنی افتتاح شد .
 ١٤:٣٦ - چهارشنبه ٦ دی ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
مقاله , ابوالفضل صالحی نیا , روزنامه , تشرین , حلب
در راستای توسعه و تقویت ارتباطات رسانه ای
چاپ مقاله رایزن فرهنگی به مناسبت اولین سالگرد آزادسازی شهر حلب درروزنامه تشرین سوریه
به مناسبت اولین سالگرد آزادسازی شهر حلب از سیطره تروریست های تکفیری که در مقاله رایزن فرهنگی سوریه جناب آقای صالحی نیا در روزنامه تشرین سوریه در روز سه شنبه 5 دیماه 1396 چاپ گردید.
 ١٤:٠٤ - چهارشنبه ٦ دی ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
جلسه مشترک شاعران سوری ، ایرانی و فلسطینی
با حضور گروهی از شاعران ایرانی که به مناسبت پیروزیهای اخیر رزمندگان محور در سوریه , جلسه ای بین شعرای ایرانی و شاعرانی از سوریه و فلسطین در روز پنجشنبه مورخ 30 آذر ماه 1396در محل رایزنی فرهنگی برگزارگردید.
 ١١:٥٢ - چهارشنبه ٦ دی ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
در راستای تقویت زبان و ادبیات فارسی
برگزاری سومین نشست فارسی زبانان سوریه
سومین نشست فارسی زبانان مقیم سوریه بعد از ظهر دوشنبه 20 آذر 1396 در سالن اجتماعات مرکز مطالعات ایران شناسی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در دمشق با حضور جمعی از دوستداران زبان فارسی که توانایی صحبت کردن به فارسی را دارند ، مدرسین زبان فارسی رایزنی ، وابسته فرهنگی و برخی از فارسی اموزان جدید با شعار همیشگی این نشست ها ، یعنی "همدلی ، هم زبانی" برگزار شد.
 ١١:٤١ - چهارشنبه ٦ دی ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
در راستای توسعه و تقویت ارتباطات دانشگاهی
دیدار رایزن فرهنگی با رئیس دانشگاه دمشق
به منظور توسعه روابط علمی و دانشگاهی جمهوری اسلامی ایران و سوریه و با بهره گیری از فرصت حضور آقای دکتر احسان قبول به نمایندگی از رئیس دانشگاه فردوسی مشهد که به دعوت رایزنی فرهنگی به سوریه سفر کرده بود ، آقای صالحی نیا رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سوریه به همراه آقای دکتر احسان قبول رئیس مرکز بین المللی آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان دانشگاه فردوسی مشهد ، روز یک شنبه 26 آذر 1396 با آقای دکتر محمد ماهر قباقیبی رئیس دانشگاه دمشق دیدار و گفتگو کردند.
 ١١:٣٤ - چهارشنبه ٦ دی ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
به منظور توسعه روابط علمی و دانشگاهی جمهوری اسلامی ایران و سوریه
دیدار رایزن فرهنگی با رئیس دانشگاه البعث سوریه ( حمص )
به منظور توسعه روابط علمی و دانشگاهی جمهوری اسلامی ایران و سوریه ، آقای صالحی نیا رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سوریه به همراه آقای دکتر احسان قبول که به دعوت رایزنی فرهنگی و به نمایندگی از رئیس دانشگاه فردوسی مشهد به سوریه سفر کرده بود ، روز دو شنبه 27 آذر 1396 با آقای دکتر بسّام بشیر ابراهیم رئیس دانشگاه البعث ( حمص ) دیدار و گفتگو کردند .
 ١٠:٥٢ - چهارشنبه ٦ دی ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
به منظور توسعه روابط علمی و دانشگاهی جمهوری اسلامی ایران و سوریه
دیدار رایزن فرهنگی با رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه دمشق
به منظور توسعه روابط علمی و دانشگاهی جمهوری اسلامی ایران و سوریه و با بهره گیری از فرصت حضور آقای دکتر احسان قبول به نمایندگی از رئیس دانشگاه فردوسی مشهد که به دعوت رایزنی فرهنگی به سوریه سفر کرده بود ، آقای صالحی نیا رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سوریه به همراه آقای دکتر احسان قبول رئیس مرکز بین المللی آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان دانشگاه فردوسی مشهد ، روز سه شنبه 28 آذر 1396 با خانم دکتر محمد فاتنه الشعّال رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه دمشق دیدار و گفتگو کردند .
 ١٠:٤٨ - چهارشنبه ٦ دی ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
با حضور آقای دکتر احسان قبول رئیس مرکز بین المللی آموزش زبان فارسی
برگزاری دوره دانش افزایی اساتید و مدرسان زبان فارسی در دمشق
یک دوره فشرده پنج ساعته دانش افزایی ویژه اساتید زبان و ادبیات فارسی دانشگاه های سوریه و مدرسین دوره های آموزش زبان فارسی رایزنی فرهنگی روز یک شنبه 26 آذر 1396 در رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در دمشق برگزار شد . در این دوره که 15 نفر شامل اساتید زبان و ادبیات فارسی دانشگاه های دمشق ، البعث ( حمص ) ، حلب و تشرین ( لاذقیه ) و مدرسین دوره های رایزنی فرهنگی حضور داشتند.
 ١٠:٣٥ - چهارشنبه ٦ دی ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
در راستای تقویت زبان و ادبیات فارسی
برگزاری چهارمین نشست فارسی زبانان سوریه
چهارمین نشست فارسی زبانان مقیم سوریه طبق برنامه ، بعد از ظهر دوشنبه 4 دیماه 1396 در سالن اجتماعات مرکز مطالعات ایران شناسی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در دمشق با حضور جمعی از دوستداران زبان فارسی که توانایی صحبت کردن به فارسی را دارند ، مدرسین زبان فارسی رایزنی ، دانشگاه های سوریه و جامعة المصطفی زینبیه ، رایزن و وابسته فرهنگی با شعار "همدلی ، هم زبانی" برگزار شد.
 ١٠:١٩ - چهارشنبه ٦ دی ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
به مناسبت روز فرهنگی قدس
حضور وابسته فرهنگی در همایش یکصدمین سالگرد وعده بلفور
موسسه بین المللی قدس در روز فرهنگی قدس همایشی تحت عنوان " یكصدمین سالگرد وعده بلفور " در روز چهارشنبه و در سالن اجتماعات کتابخانه ملی الاسد و با حضور دکتر سمیر الرفاعی عضو کمیته مرکزی جنبش آزایبخش فلسطین ( فتح ) ، سفرای مقیم در سوریه ( محمود الخالدی سفیر فلسطین ، محمد جواد ترکابادی سفیر جمهوری اسلامی ایران ، صالح بوشه سفیر الجزایر ، ریاض حسون الطائی کاردار عراق ، محمد قروت سلیم کاردار مصر و رهبران گروه های فلسطینی و نخبگان فلسطینی و سوری ، برگزار گرد .
 ٢١:٣٠ - جمعه ١٠ آذر ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
در راستای تقویت زبان و ادبیات فارسی
برگزاری دومین نشست فارسی زبانان سوریه
دومین نشست فارسی زبانان مقیم سوریه بعد از ظهر دوشنبه 6 آذر 1396 در سالن اجتماعات مرکز مطالعات ایران شناسی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در دمشق با حضور جمعی از دوستداران زبان فارسی که توانایی صحبت کردن به فارسی را دارند ، مدرسین زبان فارسی رایزنی ، وابسته فرهنگی با شعار "همدلی ، هم زبانی" برگزار شد.
 ٢٢:٢٩ - پنج شنبه ٩ آذر ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
در آستانه سالروز ولادت نبی اکرم (ص) و فرارسیدن هفته وحدت
سخنرانی وزیر اوقاف سوریه در رایزنی فرهنگی
در آغاز ربیع الاول و در آستانه سالروز ولادت نبی اکرم (ص) و فرارسیدن هفته وحدت ، به دعوت رایزن فرهنگی ، آقای دکتر محمد عبدالستار السید وزیر اوقاف سوریه روز دوشنبه 29 آبان 1396 در سالن اجتماعات امام خمینی رایزنی فرهنگی تحت عنوان "روش اعتدالی تفسیر قرآن در برابر روش تندرو" سخنرانی کرد.
 ١٥:٣٥ - سه شنبه ٣٠ آبان ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
پرسش و پاسخ دانشجویان رشته روابط بین الملل
نشست علمی و پژوهشی رایزن فرهنگی با جمعی از دانشجویان
روز یکشنبه 28 آبان 1396 رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در دمشق میزبان تعدادی از دانشجویان رشته روابط بین الملل دانشگاه غیردولتی الشام به همراه رئیس گروه روابط بین الملل و استاد دانشجویان حاضر در این واحد درسی بود . موضوع این دیدار با هماهنگی قبلی ، سخنرانی رایزن فرهنگی و پرسش و پاسخ دانشجویان با رایزن فرهنگی در زمینه روابط ایران و سوریه بود.
 ٠٩:٥٤ - دوشنبه ٢٩ آبان ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>
اهمیت و جایگاه رسانه ها در افکار عمومی
برگزاری میزگرد نقش رسانه های مقاومت در مقابله با رسانه های فریبکار
وارونه جلوه دادن واقعیات ، دروغ پردازی ، تضعیف روحیه مردم و تأثیر گذاری بر افکار عمومی جهان برای زمینه سازی تصمیمات و اقدامات بین المللی علیه سوریه از جمله کارکردهای رسانه های جبهه مقابل است و موجب مطرح شدن مباحثی در مورد نقشی که رسانه های جبهه مقاومت در عرصه جنگ رسانه دای ایفا می کنند و ضرورت سامان دهی ، برنامه ریزی و هماهنگی در رسانه های این جبهه شده است .
 ١٣:١٨ - چهارشنبه ٢٤ آبان ١٣٩٦ - نظرات : ٠بیشتر >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>

جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
تازه ها
پايگاه اطلاع رساني دفترمقام معظم رهبری(مدظله العالی)

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

فیسبوک رایزنی فرهنگی

مركز ساماندهي ترجمه و نشر معارف اسلامي و علوم انساني

آشنایی با مرکز مطالعات ایرانشناسی رایزنی فرهنگی

کتابخانه دبجيتال سازمان فرهنك وارتباطات اسلامي

بنياد سعدى
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
آمار بازدیدکنندگان
بازدید این صفحه: 595317
بازدید امروز : 324
بازدید این صفحه : 1255222
بازدیدکنندگان آنلاين : 2
زمان بازدید : 7.1094

صفحه اصلی|ايران|اسلام|زبان وأدبيات فارسي|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت