پنج شنبه ٠٥ ارديبهشت ١٣٩٨ فارسي|عربي
صفحه اصلی|ايران|اسلام|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
Title
iran
حافظیه - شیراز
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

با شعار شهید فتحی شقاقی : المثقف ، اول من یقاوم و آخر من ینکسر

دوازدهمین کنفرانس جوانان فلسطین در دمشق برگزار گردید

 

 دوازدهمین کنفرانس جوانان فلسطین روز شنبه 97/8/5،  با شعار  شهید فتحی شقاقی : المثقف ، اول من یقاوم و آخر من ینکسر (( روشنفکر اولین کسی است که مقاومت می کند  و آخرین فردی است که شکست می خورد )) با حضور شخصیتهای سیاسی، نظامی وفرهنگی سوریه ، جمهوری اسلامی ایران ، یمن ، مقاومت لبنان و فلسطین در سالن شهید باسل الاسد دانشکده هندسه شهرسازی دانشگاه دمشق برگزار گردید. این کنفرانس هر شش ماه یکبار توسط کمیته جوانان جمعیت دوستی ایران و فلسطین در سوریه منعقد می شود.

در آغاز سرود سه کشور سوریه ، جمهوری اسلامی ایران و فلسطین سروده شد. سپس فیلم کوتاهی از راهپیمایی فلسطینیان در مرزهای غزه و مبارزه جوانان فلسطینی با رژیم صهیونیستی و لحظات شهادت و مجروح شدن تعداد زیادی از آنها به نمایش درآمد.

دکتر محمد البحیصی رئیس جمعیت دوستی ایران و فلسطین به عنوان اولین سخنران این کنفرانس ، از روند شکست خورده گفتگوهای دو طرفه فلسطینی و صهیونیستی انتقاد و تاکید کرد که تنها راه نجات فلسطین ، انتفاضه و مقاومت در برابر تجاوزگران است و اگر به جوانان فرصت کار داده شود ، آنها می توانند با جهاد و خون و اسارت خود دشمن را شکست دهند .  

بعد از آن خانم دکتر علا المقداد مسئول روابط بین المللی انجمن جوانان انقلاب ، ضمن تاکید بر نقش جوانان در مقاومت در برابر نقشه های صهیونیستی گفت : ما باهرکشوری که از موضوع فلسطین دفاع کند ، دوست هستیم و با آن همراه هستیم لذا یکی از دلایل دوستی و همراهی ما با جمهوری اسلامی ایران همین است . وی ضمن رد هرگونه سازش با صهیونیستها از سوی هر شخص و گروه ، اظهار امید واری کرد جوانان فلسطینی با عزم و اراده خود اهداف و آرزوهای ملت خود و جهان عرب را محقق سازند و مسئله فلسطین موضوع اول همه آزادگان جهان بماند  .

سخنران بعدی محمد هادی تسخیری وابسته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در دمشق بود که پیرامون تجربه اعتماد کردن به جوانان در ایران در چهل سال گذشته صحبت کرد و گفت : امام خمینی (ره ) در سخترین روزهای بعد از پیروزی انقلاب ، فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به جوان 26 ساله ای سپرد و این جوان م همرزمان جوانش نیز کاری کردند که همه دشمنان را متحیّر ساختند . و در سوریه نیز جوانان سوری در دفاع از کشورشان به رهبری رئیس جمهور جوانشان در برابر بیش از یکصد گروه و حزب و تشکیلات تروریستی و در یک جنگ جهانی ، پیروز و سربلند شدند . همچنین جوانان لبنانی وحزب الله که اگثر نیروهای رزمنده وفرمانده آن جوان بودند ارتش به اصطلاح شکست ناپذیر صهیونیستی را شکست دادند و با خواری و ذلت از لبنان بیرون کردند و انشاء الله جوانان فلسطین نیز با اراده و توان جوانی و با مساعدت محور مقاومت رژیم متجاوز صهیونیستی را از بین خواهند برد .

سپس آقای ذو الفقار فرمانده نیروهای رزمنده سوری به نمایندگی از محور مقاومت سخنرانی کرد و گفت : همه تلاش ذلیلانه به نتیجه نمی رسد و این جوانان فلسطینی هستند که اهداف را محقق خواهند ساخت و با اشاره ای به سفر نتنیاهو به کشور عمان از سازشکاری رهبران عرب به شدت انتقاد کرد .

 


١٠:٢٨ - دوشنبه ٧ آبان ١٣٩٧    /    شماره : ٧١٤٩٤٩    /    تعداد نمایش : ٣٣خروج
جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
پايگاه اطلاع رساني دفترمقام معظم رهبری(مدظله العالی)

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

فیسبوک رایزنی فرهنگی

مركز ساماندهي ترجمه و نشر معارف اسلامي و علوم انساني

آشنایی با مرکز مطالعات ایرانشناسی رایزنی فرهنگی

کتابخانه دبجيتال سازمان فرهنك وارتباطات اسلامي

بنياد سعدى
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 638315
Visitorsofday : 34
Visitorsofpage : 1335470
Onlinevisitors : 2
PageLoad : 4.3751

صفحه اصلی|ايران|اسلام|زبان وأدبيات فارسي|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت