دوشنبه ٠١ مهر ١٣٩٨ فارسي|عربي
صفحه اصلی|ايران|اسلام|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
Title
iran
برج میلاد - تهران
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

"شعر مقاومت"

برگزاری دومین نشست فرهنگی با موضوع "شعر مقاومت" در مرکز فرهنگی لاذقیه

 روز شنبه مورخ 28/2/1398 دومین نشست فرهنگی با موضوع  " شعر مقاومت" در مرکز فرهنگی ج.ا.ا - لاذقیه با حضور شعرای برجسته لاذقیه ، شخصیتهای فرهنگی و علمی برگزار گردید.

در این مراسم وابسته فرهنگی کشورمان سخنرانی کوتاهی انجام داد و 4 شاعر سرشناس منطقه، به ارائه قصائد شعری سروده شده توسط خود اقدام کردند.اشعار عمدتا با موضوع مقاومت، مساله فلسطین و ضرورت آزادسازی قدس شریف از چنگال رژیم صهیونیستی و پایان دادن به دردها و رنجهای مردم مظلوم بود.

 

 بعداز تلاوت آیات قرآن کریم، وابسته فرهنگی کشورمان ضمن خیرمقدم به مهمانان و تبریک ایام ماه مبارک رمضان، بیان داشت: به حقیقت مقاومت و ایستادی مردم سوریه، نمونه ای بسیار زنده و واقعی مقاومت یک ملت است.

مقاومت مردمی که تمامی سرزمین اش مورد تاخت و تاز دشمنان و کینه توزان قرار گرفت تا جایی که این هجوم تا دروازه های پایتخت کشیده شد.

و همگان کار را تمام شده ویک سره می دیدند. اما به ناگاه ایستادگی و مقاومت مردم و ارتش، حماسه ای را بر انگیخت که نظیر آن را تاکنون ندیده ایم و درحقیقت آن چیزی نبود جزء نصرت الهی.

چه کسی باور می کرد که سوریه ای که توسط هزاران هزار گروه کوچک و بزرگ تکفیری و تروریستی با حمایت های بسیاری از کشورهای همسایه و منطقه ای و بین المللی تجهیز و پشتیبانی می شدند این طور زمین گیر و نابود شود.

ایشان در ادامه افزود: به طور یقین این واقعه در تاریخ سوریه ثبت و ضبط خواهد شد و آیندگان هنگامی که این روایت های و دلاوری های فرزندان این مرز و بوم را می شنوند به وجود چنین مردان و زنان مقاومی افتخار می کنند.

سپس آقای "احمد حسيب اسعد" شاعر، نویسنده و عضو کانون نویسندگان عرب، مجموعه ای از ابیات خود را که با مضمون مقاومت مردم سوریه، لبنان و فلسطین بود برای حاضران در این نشست سرود. ایشان در ادامه، از حمایت های جمهوری اسلامی ایران از مردم سوریه تقدیر و تشکر کرد.

آقای "بديع صقور"شاعر، نویسنده، رئیس تحریر مجله و رورنامه بناه الاجيال و عضو کانون نویسندگان عرب، به سرودن اشعار خود که برگرفته از شعر نو بود به توصیف شهر قدس و جایگاه رفیع آن پرداخت و خواستار رها شدن مردم فلسطین از حرفهای مکرر و بیهوده، رویاهای تحقق نیافته و وعده دروغین حاکمان و پیگیری جدی و عملی برای آزادی سرزمین فلسطین از یوغ صهیونیست ها شد.

آقای "سامر الخطيب" مهندس و شاعر مشهور شهر قرداحه (زادگاه مرحوم فقید حافظ اسد) در وصف آموختن درس مقاومت از مدرسه امام حسین علیه السلام پرداخت و ادامه داد: در مکتب امام حسین آموخته ایم که هرکس حُب حسین (ع) را در دل داشته باشد از مرگ نمی ترسد مثل حافظ اسد، بشاراسد سید حسن نصرالله، و ایرانیان...  آنها همگی از نیروی امام حسین بهره می گرفتند و به او متوسل می شدند. و برای آزادی سرزمین فلسطین و برگرداندن به صاحبان اصلی آن، فارغ از این که چه بهایی می بایست پرداخت و چقدر زمان خواهد برد، تلاش کردند.

آخرین شاعر این مراسم خانم "ماريا مرتكوش" مهندس، شاعرحماسی ورسانه ای مشهور لاذقیه (دارای مجموعه دیوان اشعار) بود.

 وی در ابیات خود؛ مردان مقاومت را مردان خورشید و سربازان خدا دانست و به جنایت های آل سعود، در نشر و گسترش وهابی گری و کشتار مردم سوریه ویمن پرداخت.

اشعار خانم "ماریامرتکوش" به گونه ای با هیجان بیان گردید که احساسات همگان را برانگیخت. وی در اشعار خود تاکید کرد ما از فرقه گرایی ناخرسندیم و بر آن غالب خواهیم شد و برای میهن و سرزمین عزیزمان سوریه تلاش خواهیم کرد.

 

 

 


١٦:٢٩ - سه شنبه ٣١ ارديبهشت ١٣٩٨    /    شماره : ٧٣٠٥٨٧    /    تعداد نمایش : ٣١خروج
جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
پايگاه اطلاع رساني دفترمقام معظم رهبری(مدظله العالی)

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

فیسبوک رایزنی فرهنگی

مركز ساماندهي ترجمه و نشر معارف اسلامي و علوم انساني

آشنایی با مرکز مطالعات ایرانشناسی رایزنی فرهنگی

کتابخانه دبجيتال سازمان فرهنك وارتباطات اسلامي

بنياد سعدى
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 655377
Visitorsofday : 118
Visitorsofpage : 1364110
Onlinevisitors : 1
PageLoad : 8.1719

صفحه اصلی|ايران|اسلام|زبان وأدبيات فارسي|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت