چهارشنبه ٢٧ تير ١٣٩٧
 
Title
iran
مشهد- حرم امام رضا (ع)
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   

 

افتتاحيه

گزارش مراسم افتتاح دوره هجدهم آموزش زبان فارسی در مرکز لاذقیه

 

مراسم افتتاح دوره جدید کلاس های آموزش زبان فارسی در تاریخ 3/11/89 در محل مرکز آموزش زبان فارسی لاذقیه وابسته به رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سوریه برگزار گردید.
در این مراسم که با حضور چشمگیر علاقمندان زبان فارسی برگزار شد، ابتدا آیاتی چند از کلام الله مجید توسط یکی از فارسی آموزان مرکز قرائت گردید. 

 

 

سپس آقای تقوی وابسته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و مدیر مرکز  آموزش زبان فارسی لاذقیه طی سخنانی ضمن تبریک به فارغ التحصیلان دوره گذشته، به نقش زبان فارسی در گسترش علوم اسلامی اشاره نمود و گسترش زبان و ادب فارسی را از مهمترین برنامه های جمهوری اسلامی در روابط فرهنگی خارج از کشور برشمرد و تأسیس این مرکز در لاذقیه را در همین راستا دانست.
آقای محسن تقوی در ادامه روابط دو کشور ایران و سوریه را در تمام زمینه ها نمونه ای برای دیگر کشورهای منطقه دانست که نقش بسزایی در معادلات منطقه ای و جهانی دارا می باشند.
وابسته فرهنگی کشورمان در پایان  به دیگر برنامه ها و فعالیت های مرکز اشاره نمود.

 

 

 

در ادامه برنامه، فیلمی از دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در زمینه های علمی، فرهنگی ، هنری و... بمدت 20 دقیقه به نمایش گذاشته شد.

در این مراسم همچنین قدیمی ترین فارسی آموز مرکز «خانم نغم ریشتر» طی سخنانی به زبان فارسی، به نقش زبان در شناخت فرهنگ و ادب دیگر کشورها اشاره نمود و ضمن اشاره به بیانات حضرت امام خمینی (ره) در خصوص علم و دانش و ضرورت تجهیز کشورهای اسلامی به علم روز جهت مقابله با کشورهای قدرتمند گفت: در عصر جهان شمولی  باید کشورهای اسلامی جهت مقابله با این پدیده ضمن وحدت با یکدیگر  به علوم روز مجهز شوند. 

 

 

در ادامه یکی دیگر از فارسی آموزان مرکز ضمن تشکر از رایزنی فرهنگی به جهت تأسیس مرکز لاذقیه، درخواست نمود در دیگر استان های سوریه نیز مرکز مشابه دایر گردد. وی گفت: زبان فارسی و فرهنگ ایرانی ریشه در عمق تاریخ انسانی دارد و امروز اشعار شعرای آن زینت دهنده سازمان ملل متحد و محافل بین المللی است. چرا که این زبان نوازش دهنده گوش و روح انسان است. 

 

 

در پایان مراسم به نفرات برتر دوره کتاب ارزشمند نهج البلاغه اهداء گردید.

 

 

 

 

جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
پايگاه اطلاع رساني دفترمقام معظم رهبری(مدظله العالی)

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

فیسبوک رایزنی فرهنگی

مركز ساماندهي ترجمه و نشر معارف اسلامي و علوم انساني

آشنایی با مرکز مطالعات ایرانشناسی رایزنی فرهنگی

کتابخانه دبجيتال سازمان فرهنك وارتباطات اسلامي

بنياد سعدى
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 2046
Visitorsofday : 102
Visitorsofpage : 1290555
Onlinevisitors : 3
PageLoad : 0.6875