پنج شنبه ٣١ خرداد ١٣٩٧
 
Title
iran
مشهد- حرم امام رضا (ع)
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   

 

گزارش برگزاری مراسم

«افتتاحیه دوره نوزدهم آموزش زبان فارسی در لاذقیه سوریه»

 


 دوره نوزدهم آموزش زبان فارسی روز چهارشنبه 22/4/90 طی مراسمی در مرکز آموزش زبان فارسی لاذقیه افتتاح گردید.
در این مراسم ابتدا محمد مصری مسئول روابط عمومی مرکز ، برنامه ها و فعالیت های مرکز را برای حاضران تشریح نمود. سپس فیلمی به مدت 20 دقیقه از دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در زمینه های مختلف فرهنگی ، علمی ، هنری و... به زبان عربی به نمایش گذاشته شد.در ادامه برنامه محسن تقوی نماینده فرهنگی کشورمان در لاذقیه طی سخنانی ضمن تشکر از استقبال خوب مردم این شهر از یادگیری زبان فارسی گفت : زبان وسیله ارتباط بین ملت¬ها است و با توجه به روابط خوب دو کشور در تمام زمینه ها ، این مهم بیش از پیش احساس می شود.کما اینکه در حال حاضر در سه دانشگاه دمشق ، حلب و حمص گروه زبان فارسی تشکیل شده و در برخی دیگر از دانشگاه های سوریه نیز زبان فارسی به صورت اختیاری نیز تدریس می شود.

وی در ادامه گفت: زبان فارسی پس از پیروزی انقلاب اسلامی به شکل وسیعی در جهان گسترش پیدا کرده و در برخی از دانشگاه های معتبر جهان تدریس می شود.
در ادامه برنامه دکتر صلاح خیر یکی از فارسی آموزان قدیم مرکز ضمن قرائت اشعار فردوسی که بر سر در سازمان ملل متحد در نیویورک قرار داده شده است آن را به فارسی خواند و به عربی ترجمه نمود.
وی همچنین با اشاره به اهمیت یادگیری زبان جهت ارتباط با ملتها گفت: فرهنگ و ادب فارسی بسیار غنی بوده و من با یادگیری این زبان از این گنج بهره می برم.

سپس یکی دیگر از فارسی آموزان قدیم مرکز خانم یارا یوسف ضمن تشریح هدفش از یادگیری زبان فارسی گفت: من به جهت علاقه فراوانی که به ادب ، فرهنگ و تمدن ایران داشتم تصمیم گرفتم زبان فارسی را یاد بگیرم چرا که ترجمه هر چقدر هم قوی باشد نمی تواند حق مطلب را اداء نماید. من زبان فارسی را یاد گرفتم و از آثار شعرای ایران لذت می برم.

 

11:23 - سه شنبه 28 تير 1390    /    شماره : 566743    /    تعداد نمایش : 56

جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
پايگاه اطلاع رساني دفترمقام معظم رهبری(مدظله العالی)

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

فیسبوک رایزنی فرهنگی

مركز ساماندهي ترجمه و نشر معارف اسلامي و علوم انساني

آشنایی با مرکز مطالعات ایرانشناسی رایزنی فرهنگی

کتابخانه دبجيتال سازمان فرهنك وارتباطات اسلامي

بنياد سعدى
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 1822
Visitorsofday : 311
Visitorsofpage : 1286403
Onlinevisitors : 4
PageLoad : 0.7813