يکشنبه ٢٥ آذر ١٣٩٧
 
Title
iran
حافظیه - شیراز
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   

 

آغاز دومين دورة آموزش زبان فارسي در لاذقيه

رايزني فرهنگي جمهوري اسلامي ايران در سوريه ، دومین دوره مقدماتي و اولين دورة سطح متوسط آموزش زبان فارسي را در مركز فرهنگي كشورمان در شهر لاذقيه  آغاز نمود.
در مراسم افتتاح اين دوره علاوه بر نزديك به 85 نفر از فارسي آموزان دورة جديد ، سي و پنج نفر از كساني كه دورة مقدماتي را پشت سرگذاشته اند نيز حضور داشتند تا بطور همزمان دورة متوسط را آموزش ببينند.
تلاوت آياتي چند از كلام الله مجيد آغازگر مراسم افتتاح دوره بود وپس از آن آقاي سلماني مدير مركز فرهنگي لاذقيه پس از انجام تعارفات معمول و خوش گويي به نمايندگي از رايزني فرهنگي جمهوري اسلامي ايران در سوريه در خصوص ضرورت آموزش و گسترش زبان فارسي در سوريه واستقبال كم نظير مسئولين و مردم استان لاذقيه از دوره هاي آموزش زبان فارسي توضيحاتي را براي حاضرين ارائه نمود و ضمن اشاره به مشتركات فرهنگي موجود بين دو تمدن كهن و عظيم ايراني و عربي ، در مورد نقش اين دو زبان در انتشار و تعميق فرهنگ و تمدن اسلامي سخناني را بيان كرد.
سپس حجت الاسلام والمسلمين سيد ايمن زيتون امام جماعت مسجد رسول اعظم(ص) و مدير دانشگاه علوم اسلامي شعبه استان لاذقيه پس از تشكر از رايزني فرهنگي كشورمان بخاطر اهتمام ورزيدن به گسترش و نشر فرهنگ و تمدن ايران اسلامي در سوريه به ويژگيهاي زبان فارسي و نقش علما و انديشمندان ايراني از جمله ابن سينا و رازي و شعراي نامداري همچون سعدي ، حافظ و فردوسي در رشد وتوسعه تمدن اسلامي اشاره نمود و در بخش ديگري از سخنان خود به موفقيتهاي علمي و فرهنگي جمهوري اسلامي ايران در عرصه هاي داخلي و بين المللي اشاره نمود و دليل عداوت استكبار جهاني با ايران اسلامي را كسب چنين موفقيتهاي چشمگير دانست .
پس از سخنان امام جماعت مسجد رسول اعظم (ص) از نفرات برتر اولين دورة آموزش زبان فارسي كه موفق به كسب نمرات بالاي 90 در صد در امتحانات مرحلة مقدماتي شده بودند تقدير و هدايايي به رسم يادبود اعطا گرديد.
شايان ذكر است كه در ميان ثبت نام كنندگان دورة جديد آموزش زبان فارسي اسامي تني چند از استادان دانشگاهي ، مهندسان ، پزشكان ، نخبگان فرهنگي ، دانشجويان و كارمندان و متخصصان زبان وادبيات عربي و انگليسي به چشم مي خورد .

 

 


سه شنبه 16 آبان 1385    /    شماره : 342532    /    تعداد نمایش : 21

جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
پايگاه اطلاع رساني دفترمقام معظم رهبری(مدظله العالی)

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

فیسبوک رایزنی فرهنگی

مركز ساماندهي ترجمه و نشر معارف اسلامي و علوم انساني

آشنایی با مرکز مطالعات ایرانشناسی رایزنی فرهنگی

کتابخانه دبجيتال سازمان فرهنك وارتباطات اسلامي

بنياد سعدى
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 1801
Visitorsofday : 43
Visitorsofpage : 1317089
Onlinevisitors : 1
PageLoad : 0.7344