يکشنبه ٢٥ آذر ١٣٩٧
 
Title
iran
حافظیه - شیراز
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   

 

سوريه - افتتاح چهارمین دوره آموزش زبان فارسی در لاذقیه

 

مرکز فرهنگی جمهوری اسلامی ایران ویژه آموزش زبان فارسی در استان ساحلی لاذقیه ، چهارمین دوره آموزش زبان فارسی را روز سه شنبه 21/1/1386 طی مراسمی و با حضور دکتر فرهاد دانشجو رییس دانشگاه تربیت مدرس و هیئت همراه و نیز آقای شفیعی وابسته فرهنگی کشورمان و تعداد زیادی از فارسی آموزان جدید و فارغ التحصیلان دوره های گذشته برگزار نمود .
در این مراسم ، پس از تلاوت آیاتی چند از قرآن مجید ، آقای عبدالکریم سلمانی مدیر مرکزگزارش مختصری از دوره های زبان فارسی و فعالیتهای فرهنگی ـ آموزشی مرکز ارائه نمود .
سپس یکی از شاگردان مرحله دوم بنام « وجیه اسماعیل علی » مقاله ای به زبان فارسی درباره ویژگیهای زبان فارسی و انگیزه وی از آموختن این زبان قرائت نمود که در آن به مهمانان مراسم خوش آمد گفت و شاگردان جدید را برای آموزش زبان فارسی و جدیت در آن تشویق کرد و در پایان سخنانش اشعاری از سعدی شیرازی قرائت نمود که مورد تشویق حاضران قرار گرفت .
پس از آن آقای دکتر دانشجو ریاست محترم دانشگاه تربیت مدرس طی سخنانی از حاضران در مراسم بخاطر انتخاب مرکز فرهنگی ایران برای آموختن زبان فارسی تشکر کرد و اظهار داشت : « شما با آموختن زبان فارسی در واقع با فرهنگ و تمدن کهن ایرانی ـ اسلامی آشنا خواهید شد همچنین از این طریق می توانید فرهنگ اسلامی و ادبیات انقلاب اسلامی  را بشناسید که این امر برای هر انسان با فرهنگ و روشنفکر حائز اهمیت زیادی می باشد » .
دکتر دانشجو در قسمت دیگری از سخنانش به پیشرفتهای علمی و تکنولوژیکی جمهوری اسلامی در زمینه های گوناگون بخصوص در زمینه انرژی هسته ای و استفاده مسالمت آمیز از آن اشاره نمود و گفت : « جمهوری اسلامی ایران تمام دستاوردهای علمی خود را در اختیار ملت های مسلمان جهان و منطقه می گذارد و مردم مسلمان ایران به تمام مردم کشورهای اسلامی بخصوص مردم سوریه علاقة خاصی دارد و آنان را دوست دارند » .
ریاست دانشگاه تربیت مدرس در پایان سخنان خود اعلام کرد برای تشویق شاگردان ممتاز ، دانشگاه تربیت مدرس آمادگی میزبانی دو نفر از برترینهای این دوره جهت مسافرت به ایران و آشنایی نزدیک با مردم مسلمان ایران به مدت یک هفته را دارد که این مژده با تشویق حاضران رو برو شد.
سپس یکی دیگر از شاگردان ممتاز دوره ها بنام « معتز احمد هوشه » اشعاری به زبان فارسی و عربی درباره فرهنگ و تمدن ایران و عشق خود به مردم ایران قرائت نمود و مورد تشویق حاضران قرار گرفت.
پس از آن تقدیر نامه رایزنی فرهنگی از فارغ التحصیلان مرحله اول و دوم دوره ، در کنار جوایزی به نفرات اول کلاسها تقدیم گردید.
در پایان مراسم شاگردان جدید در دو گروه آموزشی تقسیم شدند و نیز برنامه درسی محصلان مراحل دوم و سوم و چهارم اعلام گردید.
شایان ذکر است هر مرحله آموزشی به مدت 34 ساعت در دو ماه می باشد که در آن کتاب « الفارسیه للعرب » توسط استادان ایرانی تدریس می شود.
در دوره جدید تعدادی از استادان و دانشجویان دانشگاه تشرین و نیز کارمندان و فرهنگیان از شهر لاذقیه و جبله و اطراف آن ثبت نام کردند که با احتساب شاگردان مراحل دوم و سوم و چهارم جمعاً بیش از 200 محصل مشغول به تحصیل و آموزش زبان فارسی خواهند بود.

 


يکشنبه 9 ارديبهشت 1386    /    شماره : 466960    /    تعداد نمایش : 21

جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
پايگاه اطلاع رساني دفترمقام معظم رهبری(مدظله العالی)

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

فیسبوک رایزنی فرهنگی

مركز ساماندهي ترجمه و نشر معارف اسلامي و علوم انساني

آشنایی با مرکز مطالعات ایرانشناسی رایزنی فرهنگی

کتابخانه دبجيتال سازمان فرهنك وارتباطات اسلامي

بنياد سعدى
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 1740
Visitorsofday : 27
Visitorsofpage : 1317073
Onlinevisitors : 7
PageLoad : 1.0156