دوشنبه ٠١ مرداد ١٣٩٧
 
Title
iran
اصفهان - سی و سه پل
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   

سوريه - گشایش ششمین دوره آموزش زبان فارسی در مرکز فرهنگی لاذقیه

 

ششمین دوره  آموزش زبان فارسی در مرکز فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در استان ساحلی لاذقیه بعدازظهر چهارشنبه 2 آبان ماه ، با حضور دهها نفر از علاقمندان به  فرهنگ و ادبیات فارسی طی مراسمی گشایش یافت.
پس از تلاوت آیاتی از قرآن مجید ؛ مدیر مرکز فرهنگی ضمن تشکر و خوش آمد به حاضران به ویژگی-های زبان فارسی و رابطه آن با زبان و ادبیات عرب و نقش ایرانیان در گسترش و تعمیق فرهنگ و تمدن اسلامی اشاره نمود و اظهار داشت : « صفحات تاریخ بر ارتباط نزدیک علماء و شخصیتهای فرهنگی ایرانی با نخبگان دیگر ملل مسلمان گواه می دهد و ما باید در جهت ادامه این راه برای تحقق تمدن اصیل اسلامی و تقویت صفوف امت اسلام تلاش کنیم » .
در ادامه مراسم چهار نفر از شاگران ممتاز دروه ها متن¬های زیبایی پیرامون اهمیت زبان فارسی و هدف آنان از یادگیری آن ایراد کردند که مورد استقبال و تشویق حاضران قرار گرفت.
سپس آقای دکتر صلح جو استاد دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) قزوین به نمایندگی از رایزنی فرهنگی طی سخنانی ضمن تشکر و تبریک به حاضران جهت حضور و شرکت در دوره های آموزشی اظهار داشت : « ایرانیان با همکاری دیگر ملت¬های مسلمان در طول تاریخ ثابت کردند که امت مسلمان دنبال گفتگو با دیگر ملتها می باشند و همیشه در راه صلح ، دوستی و ساختن تمدن اسلامی و انسانی تلاش فراوانی نمودند» آقای صلح جو در قسمت دیگری از سخنان خود به تجربیات خود در آموزش زبان فارسی به دانشجویان غیر ایرانی اشاره نمود و تأکید داشت دانشجویان عرب بویژه دانشجویان سوری در تمام دوره ها رتبه های اول را کسب می کردند و با عشق و علاقه زیاد در کلاسها حاضر می شدند و فارسی را به شکل بسیار خوب یاد می گرفتند.
ایشان در پایان سخنانش به چالشهای موجود در برابر کشورهای مسلمان بویژه ایران و سوریه اشاره کرد و به ضرورت هوشیاری و بیداری ملتها تأکید نمود.
در پایان مراسم جوایزی به شاگردان ممتاز مراحل چهارگانه دوره ها تقدیم شد و به فارغ التحصیلان مرحله چهارم گواهی آموزش تقدیم گردید.
لازم به یاد آوری است در این مراسم 10 نفر پس از گذراندن چهار مرحله آموزشی فارغ التحصیل شدند و این دومین گروهی است که به این مرحله می رسند که امیدواریم در ساختمان جدید مرکز دوره های پیشرفته و تکمیلی و ترجمه برای علاقمندان زبان فارسی تشکیل شود.

 

 


سه شنبه 15 آبان 1386    /    شماره : 516638    /    تعداد نمایش : 24

 

جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
پايگاه اطلاع رساني دفترمقام معظم رهبری(مدظله العالی)

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

فیسبوک رایزنی فرهنگی

مركز ساماندهي ترجمه و نشر معارف اسلامي و علوم انساني

آشنایی با مرکز مطالعات ایرانشناسی رایزنی فرهنگی

کتابخانه دبجيتال سازمان فرهنك وارتباطات اسلامي

بنياد سعدى
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 1761
Visitorsofday : 15
Visitorsofpage : 1291079
Onlinevisitors : 1
PageLoad : 0.7656