چهارشنبه ٢٧ تير ١٣٩٧
 
Title
iran
اصفهان - سی و سه پل
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   

 

مراسم گشايش هشتمين دوره آموزش زبان فارسي دراستان لاذقيه

 

همزمان با دومين سالگرد تأسيس مركز فرهنگي جمهوري اسلامي ايران دراستان لاذقيه مراسم گشايش هشتمين دوره آموزش زبان فارسي در مركز با حضور دهها نفر از دانشجويان و عاشقان فرهنگي اسلامي – ايراني و زبان فارسي بعد از ظهر چهارشنبه 19/4/87 برگزار شد.
 
پس از تلاوت آياتي از قرآن مجيد مدير مركز آقاي عبدالكريم سلماني طي سخنان مبسوطي از مسئولان فرهنگي استان و روحانيون و استادان و دانشجويان و محصلان به خطار همكاري خوب در اين دو سال تشكر و قدرداني كرد و ضمن تشريح اهداف رايزني و سازمان فرهنگ از تأسيس اين مركز اظهار داشت : ما در اين دو سال تلاش زيادي در جهت نشر و گسترش فرهنگ اسلامي – ايراني و زبان شيرين فارسي نموديم و نيز در راستاي تقويت روابط برادرانه بين دو ملت با فرهنگ و تمدن ايران و سوريه گامهاي بسيار خوبي برداشتيم كه انشاء الله در جهت تحقق اين اهداف تلاش خودرا ادامه خواهيم داد و اين امر با همكاري مسئولان مركز و رايزني و مسئولان سوري و دانشجويان نياز دارد.

در ادامه اين مراسم آقاي سيد ايمن زيتون مدير دانشگاه علوم اسلامي شهر لاذقيه طي سخناني به مشتركات موجود بين دو ملت ايران و سوريه و نيز دو ملت و فرهنگ و تمدن دو كشور اشاره نمود و تأكيد داشت : - تاريخ ديرينه اين روابط شاهد حضور علما بزرگ ايراني مانند سيبويه و ابن سينا و خوارزمي در صحنه هاي گوناگون علمي و فرهنگي بوده كه اين شخصيتها تأثير زيادي در گسترش فرهنگ اسلامي و معارف علمي در جوامع اسلامي داشت.
آقاي زيتون در قسمت ديگر از سخنانش به فعاليتهاي مركز زبان فارسي اشاره نمود و اظهار داشت : فعاليتهاي اين مركز در راستاي تقويت روابط علمي و فرهنگي ايرانيان با ملت سوريه بوده و از طريق آمواختن زبان فارسي ما مي توانيم به سرچشمه هاي اصيل علم و معارف اسلامي و انساني دست پيدا كنيم زيرا قسمت اعظم از ميراث اسلامي به زبان فارسي نوشته شده است .
سپس خانم دكتر رنا جوني استاد زبان و ادبيات فارسي دانشگاه تشرين طي سخناني به اهميت يادگيري زبان فارسي توسط دانشجويان سوري تأكيد نمود و به خاطرات تحصيلي خود در ايران اشاره كرد واظهار داشت : اينجانب بهترين دوران عمر خود را بمدت شش سال در ايران گذراندم و در آن دوران روابط بسيار خوبي با مردم فهيم و با فرهنگ ايراني برقرار كردم و با اينكه فقط دو ماه است كه از ايران برگشتم ولي در واقع قلبم تا بحال براي ايران و مردم مهربان ايراني و استادان خود مي تبد و قول مي دهم سفير خوبي براي ايران در كشورم سوريه و استانم لاذقيه باشم.

خانم دكتر جوني كه با احساسات خاصي سخنراني مي¬كرد افزود: من از استقبال خوب مردم لاذقيه بخصوص جونان و دانشجويان از فعاليتهاي مركز و عشق آنان به آموختن زبان فارسي شگفت زده هستم و انشاء الله در راه نشر و گسترش اين زبان شيرين و قشنگ تلاش خواهم كرد.
در ادامه مراسم پنج هزار نفر از شاگردان ممتاز مراحل پنجگانه در مركز به نام آقاي عبدالكريم خليل و خانمها يارا فاضل و هبه عيسي ويارا يوسف و كفا حمزه متنهاي بسيار زيبايي به زبان فارسي در رابطه با هدف از آموختن زبان فارسي و ويژگيهاي اين زبان و روابط دو ملت ايران و سوريه القا نمودند كه مورد تحسين و تشويق حاضران قرار گرفتند.
در پايان مراسم جوايزي به عنوان يادبود به 12 نفر از محصلان ممتاز دوره هاي پنجگانه و لوحه هاي تشويقي به 20 نفر از فارغ التحصيلان دوره هاي گذشته از طرف رايزني و مركز تقديم مي گرديد.
گفتني است در طول دو سال از افتتاح اين مركز تا بحال در حدود 400 نفر از عاشقان فرهنگ و زبان فارسي در مراحل گوناگون به تحصيل زبان فارسي مشغول بودند و در دوره جديد در حدود 70 نفر در چهار مرحله مقدماتي و پيشرفته بمدت 60 ساعت در دو ماه تابستان مشغول به آموختن زبان فارسي خواهند شد واميدواريم با افتتاح مركز جديد در آينده نزديك فعاليتهاي فرهنگي مركز گسترش بيدا كند.

 

 


سه شنبه 25 تير 1387    /    شماره : 524877    /    تعداد نمایش : 30

جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
پايگاه اطلاع رساني دفترمقام معظم رهبری(مدظله العالی)

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

فیسبوک رایزنی فرهنگی

مركز ساماندهي ترجمه و نشر معارف اسلامي و علوم انساني

آشنایی با مرکز مطالعات ایرانشناسی رایزنی فرهنگی

کتابخانه دبجيتال سازمان فرهنك وارتباطات اسلامي

بنياد سعدى
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 1719
Visitorsofday : 110
Visitorsofpage : 1290563
Onlinevisitors : 2
PageLoad : 0.9532