يکشنبه ٢٥ آذر ١٣٩٧
 
Title
iran
پل طبیعت - تهران
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   

 

سوريه-افتتاح يازدهمين دوره آموزش زبان فارسي در لاذقيه

 

مراسم افتتاح يازدهمين دوره آموزش زبان فارسي در مركز فرهنگي جمهوري اسلامي ايران در استان لاذقيه بعد از ظهر چهارشنبه 19/1/88 با حضور دهها نفر از دانشجويان واساتيد و شبفتگان زبان فارسي و فرهنگ اسلامي ايراني برگزار گرديد.
اين مراسم با تلاوت آياتي از قرآن مجيد توسط يكي از دانشجويان مركز آغاز شد. سپس مدير مركز طي سخناني ضمن تشكر از حاضران به تاريخچه تأسيس مركز و نيز برگزاري ده دوره آموزش زبان فارسي و استقبال چشمگير مردم و جوانان استان لاذقيه اشاره نمود و اظهار داشت : «رايزني فرهنگي و مركز فرهنگي جمهوري اسلامي ايران در لاذقيه تلاش فراوان خود را جهت تهيه امكانات مناسب براي آموزش زبان فارسي و تعميق روابط برادرانه در زمينه هاي فرهنگي و آموزشي با مردم سوريه بويژه مردم فرهنگ دوست لاذقيه ادامه خواهد داد. »

ايشان ضمن قدرداني و تشكر از مسئولان فرهنگي استان لاذقيه بخاطر همكاري هاي بسيار خوب با مركز به دانشجويان و فارسي آموزانی كه دوره هاي پنجگانه آموزشي را طي كردند اشاره نمود و افزود : ما به اين عاشقان و شيفتگان فرهنگ اصيل ايراني – اسلامي كه موفق به گذراندن اين دوره ها شدند افتخار مي كنيم و براي آنان جهت ادامه اين راه و خدمت به توسعه روابط فرهنگي دو ملت ايران و سوريه دعا مي كنيم.
سپس وابسته فرهنگي جمهوري اسلامي ايران در لاذقيه و مدير جديد مركز به حاضران معرفي شد و از ايشان جهت سخنراني در اين مراسم دعوت بعمل آمد.
آقاي حسيني ضمن تشكر از شركت كنندگان در مراسم اظهار داشت: زبان بعنوان كليد ورود به فرهنگ هر ملت بشمار مي رود و هر فرد كه مي خواهد فرهنگ و ميراث و تمدن ملتهاي ديگر را بشناسد بايد زبان آنان را ياد بگيرد. ايشان خطاب به

 

حاضران گفت : « آموختن زبان فارسي به شما اين فرصت را فراهم مي كند كه با فرهنگ و تاريخ ارزشمند ايران اسلامي آشنايي پيدا كنيد»

وي ضمن اشاره به مأموريت هاي گذشته خود در برخي از كشورهاي عربي و اسلامي اظهار داشت : «اميدوارم كه بتوانم از اين تجربيات جهت خدمت به مردم با فرهنگ سوريه بويژه استان لاذقيه استفاده كنم و نيز آمادگي خود را جهت ارائه هر نوع خدمت در زمينه آموزش زبان فارسي و گسترش فرهنگ اصيل انساني و اسلامي و تعميق روابط فرهنگي فيما بين اعلام مي دارم» .
ايشان در پايان ضمن تشكر از مسئولان رايزني بخاطر تأسيس اين مركز در استان لاذقيه اعلام نمود كه ما اميدواريم با همكاري نزديك و گسترده مسئولان فرهنگي استان و دانش پژوهان و استادان بتوانيم فعاليت هاي خودرا جهت خدمت به مشتركات فرهنگي دو ملت دوست و برادر ايران و سوريه بيش از گذشته انجام دهيد.
در ادامه مراسم هفت نفر از فارسی آموزان ممتاز دوره هاي گذشته متن هاي خودرا در زمينه اهميت زبان فارسي و هدف آنان از آموختن زبان فارسي و روابط فرهنگي و تاريخي ميان دو كشور ايران و سوريه خواندند كه مورد تشويق حاضران قرار گرفتند.
همچنين برخي از آنان از رايزني و مركز براي افتتاح دوره مخصوص ترجمه از عربي به فارسي تقاضا نمودند كه مورد موافقت مسئولان مركز واقع گرديد.
در قسمت ديگر از مراسم چند نفر از حاضران اشعاري از برخي از شاعران بزرگ ايراني منجمله حافظ و سعدي و جلال الدين رومي قرائت كردند.

 

                                

                                   

 

                                           

  
در پايان مراسم (دانشنامه زبان فارسي) به 28 نفر از فارغ التحصيلان مركز و نيز جوايزي به رسم يادبود و كتابهاي فارسي تقديم گرديد.

                                            

                                                                                                                                                                                          

  

گفتني است در اين دوره حدود پنجاه نفر از علاقمندان در سطوح اول و دوم و سوم و نيز دوره ويژه ترجمه ثبت نام كردند و به مدت شصت ساعت در طول دو ماه و نيم مشغول به آموزش زبان فارسي خواهند شد.

 

 

  

                                                

    

 


يکشنبه 23 فروردين 1388    /    شماره : 534039    /    تعداد نمایش : 34

جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
پايگاه اطلاع رساني دفترمقام معظم رهبری(مدظله العالی)

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

فیسبوک رایزنی فرهنگی

مركز ساماندهي ترجمه و نشر معارف اسلامي و علوم انساني

آشنایی با مرکز مطالعات ایرانشناسی رایزنی فرهنگی

کتابخانه دبجيتال سازمان فرهنك وارتباطات اسلامي

بنياد سعدى
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 2406
Visitorsofday : 34
Visitorsofpage : 1317080
Onlinevisitors : 8
PageLoad : 1.1250