دوشنبه ٢٢ مهر ١٣٩٨ فارسي|عربي
صفحه اصلی|ايران|اسلام|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
Title
iran
پل طبیعت - تهران
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

زبان فارسی در سوریه

مراسم افتتاحیه دوره تابستانه آموزش زبان فارسی در دمشق

 

 دوره تابستانه آموزش زبان فارسی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در دمشق ( دوره 98 ) روز شنبه 22 تیر 1398 طی مراسم ویژه ای در مرکز مطالعات ایرانشناسی رایزنی با حضور فارسی آموزان و مدرسین زبان فارسی و آقای صالحی نیا رایزن فرهنگی ، افتتاح گردید .

در این مراسم ابتدا آقای دکتر فراس حلباوی مدرس زبان فارسی رایزنی فرهنگی و دانشگاه دمشق که مدیریت جلسه را بر عهده داشت ، توضیحاتی در مورد دوره های زبان فارسی رایزنی و ویژگی های زبان فارسی داد و از حاضرین به ویژه فارسی آموزان دوره های بالاتر درخواست نمود در مورد انگیزه خود از یادگیری بزبان فارسی ، آنچه در زبان فارسی نظرشان را جلب نموده و هر موردی که مایلند صحبت کنند .

سپس برخی از فارسی آموزان نقطه نظرات خود را مطرح نمودند و بیشتر به غنای ادبی و فرهنگی بزبان فارسی و شیرینی و پر محتوا بودن متون شعر و ادب فارسی اشاره کردند . پس از آن آقای صالحی نیا رایزن فرهنگی طی سخنان کوتاهی ضمن خوشامدگویی به فارسی آموزان و ابراز خوشحالی از این که در جمع فارسی آموزان می باشد ، افزود از این که زبان فارسی را برای یادگیری انتخاب کرده اید ، خوشحالیم و برایتان آرزوی موفقیت می کنیم . در روند آموزش ، وظایفی بر عهده ماست مانند تأمین مدرسین با تجربه و توانمند ، تأمین منابع آموزشی و کمک آموزشی و فراهم آوردن تسهیلات و مشوّق ها و تلاش می کنیم به وظایف خود به خوبی عمل نماییم . در مقابل ، فارسی آموزان نیز مسئولیت هایی دارند از جمله تلاش ، تمرکز و استمرار در یادگیری زیرا یادگیری زبان خارجی ، سخت و نیازمند تلاش است هر چقدر هم که مانند فارسی و عربی دارای اشتراکات باشند . طبعاً اشتراکات زبان فارسی با عربی از نظر حروف و مفردات و اصطلاحات و غیره ، مزیت و عامل کمک کننده برای فارسی آموزان محسوب می شوند ولی نباید تصور شود یادگیری فارسی ، آسان می باشد و نیاز به جدیت و صرف وقت و استفاده از وسایل کمک آموزشی ندارد . رایزن فرهنگی در ادامه با بیان این که یادگیری زبان جدید ، دروازه ورود به دنیای جدیدی است افزود بسیاری از منابع علمی و فرهنگی تمدن اسلامی توسط دانشمندان ایرانی و به زبان فارسی نوشته شده است . همچنین پس از پیروزی انقلاب اسلامی و رشد علمی و فناوری ایران که به نوعی نهضت علمی و در راستای احیای تمدن اسلامی می باشد ، منابع علمی متعددی توسط دانشمندان ایرانی به فارسی نوشته شده و می شود . گذشته از این ها زبان فارسی در دنیا به زبان شعر و ادب و عرفان شناخته می شود و دیوان های اشعار بزرگ ترین شعرای ایران که معروفیت جهانی دارند با مضامین اخلاقی و عرفانی و نیز منابع دانشمندان ایرانی در فروع مختلف علوم انسانی به زبان فارسی می باشند که کلید باز شدن این گنجینه ، زبان فارسی است. 

سپس گواهی نامه فارغ التحصیلی 5 نفر از فارسی آموزان همراه با هدایا توزیع گردید و آن ها نیز طی سخنان کوتاهی به بیان تجربه خود در یادگیری زبان فارسی پرداختند.

یادآور می شود در این دوره 80 نفر ثبت نام کرده اند که در مراحل نوآموز ، مقدماتی 1 ، پیش میانی 2 ، میانی و ماهر (1) به یادگیری زبان فارسی می پردازند .

 

 

 


١٣:٢٣ - يکشنبه ٢٣ تير ١٣٩٨    /    شماره : ٧٣٢٨٨٠    /    تعداد نمایش : ٢٦خروج
جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
پايگاه اطلاع رساني دفترمقام معظم رهبری(مدظله العالی)

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

فیسبوک رایزنی فرهنگی

مركز ساماندهي ترجمه و نشر معارف اسلامي و علوم انساني

آشنایی با مرکز مطالعات ایرانشناسی رایزنی فرهنگی

کتابخانه دبجيتال سازمان فرهنك وارتباطات اسلامي

بنياد سعدى
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 655839
Visitorsofday : 53
Visitorsofpage : 1365756
Onlinevisitors : 1
PageLoad : 6.6094

صفحه اصلی|ايران|اسلام|زبان وأدبيات فارسي|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت