دوشنبه ٢٢ مهر ١٣٩٨ فارسي|عربي
صفحه اصلی|ايران|اسلام|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
Title
iran
برج میلاد - تهران
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار با هیئت علمای لبنان

دیدار هیئت علمای جنبش توحید اسلامی طرابلس لبنان بارایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سوریه

 

هیئت جنبش توحید اسلامی طرابلس لبنان متشکل از دو تن از فرزندان مرحوم شیخ سعید شعبان بنیانگذار جنبش و تعدادی از علمای منتسب به جنبش که برای دیدار با مقامات دینی سوریه و مقاومت فلسطینی مقیم سوریه به دمشق ؛ آمده بودند روز یکشنبه 30 تیرماه 1398 با آقای صالحی نیا رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سوریه دیدار کردند.

در این دیدار دکتر معاذ فرزند مرحوم شیخ سعید شعبان گفت این سفر به منظور اعلام همبستگی با دولت و ملت سوریه به عنوان عضوی از محور مقاومت انجام شده است و تأکید مؤکدی است بر این که افراد خانواده مرحوم شیخ سعید شعبان و اعضای جنبش توحید اسلامی همچنان ملتزم به خط مشی ترسیم شده آن مرحوم در عضویت در خط مقاومت می باشند . وی با ذکر خاطراتی از سفر به همراه مرحوم شیخ سعید شعبان به ایران و دیدار با امام خمینی (قدس سره)  و دیدار از مناطق جنگی و ملاقات و گفتگو با علمای اهل سنت ایران ، افزود مرحوم شیخ سعید شعبان از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی ، تأیید و پشتیبانی از انقلاب اسلامی را واجب دانست و جنبش توحید اسلامی همچنان بر همین خط مانده است .

دکتر معاذ با قدردانی از سیاست راهبردی و ثابت جمهوری اسلامی ایران در حمایت از مستضعفین و جنبش های مقاومت در هر نقطه ای به ویژه مقاومت فلسطینی و مقاومت اسلامی ، افزود عزت و افتخار امروز مسلمانان از جمهوری اسلامی ایران است . وی در ادامه تأکید نمود دیدار امروز ما از رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران پیام همبستگی با جمهوری اسلامی ایران در شرایطی که تحت فشار و هدف توطئه های استکبار است را در بر دارد .

در این دیدار علمای حاضر نیز طی سخنانی تأکید نمودند سیاست راهبردی جنبش ترویج و تبلیغ وحدت اسلامی و تحقق تقریب مذاهب اسلامی است و در این راستا در مراسم مذهبی برادران شیعه در لبنان و سوریه حضور یافته و شرکت فعال از جمله سخنرانی می کنیم و همچنین پذیرای علما و شخصیت های شیعه در مناطق و محافل اهل سنت هستیم .

آقای صالحی نیا رایزن فرهنگی نیز طی سخنانی ضمن تشکر از هیئت جنبش توحید اسلامی بابت حضور در رایزنی فرهنگی ، یاد و خاطره مرحوم شیخ سعید شعبان را گرامی داشت و خاطره ای از دیدار خود با آن مرحوم در منزلش در طرابلس را برای حاضرین نقل کرد . وی در ادامه با اشاره به مطلبی از حاضرین در مورد طرح معامله قرن ، افزود اگر انقلاب اسلامی رخ نمی داد و جمهوری اسلامی ایران تأسیس نمی شد ، با خروج مصر از جبهه مواجهه و شکل گیری پیمان سه ضلعی اسرائیل ، مصر و ایران ، قضیه فلسطین خیلی سریع به نفع کامل صهیونیست ها فیصله داده می شد . اراده الهی بر پیروزی انقلاب اسلامی و تغییر موازنه قوا در منطقه به نفع کشورها و ملت های منطقه تعلق گرفت هر چند که متأسفانه حکام کشورهای عربی منطقه قدر این لطف الهی را ندانستند و برخی از آن ها علیه جمهوری اسلامی ایران و در ادامه علیه محور مقاومت موضع گرفته و اقدام کرده و می کنند .

آقای صالحی نیا در پایان ضمن اهدای نسخه ای از فصلنامه الثقافه الاسلامیه  مجله رایزنی فرهنگی از علما درخواست کرد با نوشتن مقاله در اغنای محتوای مجله سهیم شوند .

 

 

 


١٢:٠٦ - دوشنبه ٣١ تير ١٣٩٨    /    شماره : ٧٣٣١٩٨    /    تعداد نمایش : ٢٣خروج
جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
پايگاه اطلاع رساني دفترمقام معظم رهبری(مدظله العالی)

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

فیسبوک رایزنی فرهنگی

مركز ساماندهي ترجمه و نشر معارف اسلامي و علوم انساني

آشنایی با مرکز مطالعات ایرانشناسی رایزنی فرهنگی

کتابخانه دبجيتال سازمان فرهنك وارتباطات اسلامي

بنياد سعدى
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 655827
Visitorsofday : 13
Visitorsofpage : 1365716
Onlinevisitors : 5
PageLoad : 5.8906

صفحه اصلی|ايران|اسلام|زبان وأدبيات فارسي|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت