دوشنبه ٢٩ مهر ١٣٩٨ فارسي|عربي
صفحه اصلی|ايران|اسلام|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
Title
iran
حافظیه - شیراز
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

نمایشگاه بین المللی کتاب دمشق

دیدار نماینده مؤسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران در نمایشگاه بین المللی کتاب دمشق با مدیرکل انتشارات وزارت فرهنگ سوریه

 

 

در ادامه دیدارها و گفتگوها در حاشیه نمایشگاه بین المللی کتاب دمشق ، روز سه شنبه 26 شهریور  1398  آقایان صفری نماینده اعزامی مؤسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران و بیک محمدی مدیر آزانس ادبی تماس به همراه آقای صالحی نیا رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سوریه با آقای دکتر ثائر زین الدین مدیرکل انتشارات وزارت فرهنگ سوریه دیدار و در زمینه راه های توسعه روابط فرهنگی دو کشور گفتگو کردند .

در این دیدار که آقایان سهل آبادی اعزامی از مؤسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران و حسام خضور رئیس اداره ترجمه مؤسسه انتشارات وزارت فرهنگ سوریه نیز حضور داشتند ، ابتدا دکتر زین الدین با اعلام صدور شماره جدید فصلنامه جسور ثقافیه که ویژه نامه ادبیات معاصر ایران است ، چند نسخه از آن را به مهمانان اهدا نمود . وی ضمن خوشامدگویی از ارسال نامه وزیر فرهنگ سوریه به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد درخواست مهمان ویژه شدن سوریه در نمایشگاه آینده کتاب تهران ، خبر داد . سپس آقای صفری ضمن تشکر از حسن استقبال آقای زین الدین ، گزارش مختصری از ویژگی های نمایشگاه بین المللی کتناب تهران و تسهیلاتی که به مهمان ویژه داده می شود ، ارائه نمود و حضور سوریه در نمایشگاه کتاب تهران را با اهمیت برشمرد و گامی مهم در راستای توسعه روابط فرهنگی متناسب با سطح روابط سیاسی راهبردی دو کشور دانست . آقای زین الدین اظهار داشت حضور در نمایشگاه کتاب تهران برای ما از اهمیت بسزایی برخوردار است و وزیر فرهنگ موافقت نخست وزیر را برای این کار گرفته است تا حضور گسترده تر و فعال تری داشته باشیم و علاوه بر عرضه گزیده کتاب های سوریه ، فعالیت های جنبی مانند شب شعر ، نشست ادبی ، نمایش فیلم و ...... در برنامه بگنجانیم . آقای بیک محمدی مدیر آژانس ادبی تماس نیز موضوع معرفی ادبیات دو کشور به یکدیگر را از طریق ترجمه گزیده داستان ها و اشعار ادبای ایران و سوریه مطرح نمود که مورد استقبال آقای زین الدین قرار گرفت و مقرر شد در نخستین گام ، مجموعه ای از معرفی داستان نویسان و شعرای سوریه همراه با نمونه آثارشان آماده و تحویل آقای بیک محمدی شود و متقابلاً همین کار در مورد شعرا و داستان نویسان ایرانی توسط آقای بیک محمدی انجام و تحویل آقای زین الدین شود . آقای ثائر زین الدین به هدف عملی کردن توافقات ، آقای حسام خضور رئیس اداره ترجمه را به عنوان نماینده خود برای پیگیری و هماهنگی معرفی کرد .

 

 

آقای صالحی نیا رایزن فرهنگی از دکتر ثائر زین الدین بابت انتشار ویژه نامه ادبیات معاصر ایران با چاپ رنگی و با کیفیت و مضمون خوب قدردانی نمود . دکتر زین الدین نیز از همکاری رایزنی در تأمین محتوای ویژه نامه تشکر کرد و صدور این ویژه نامه را اقدام مهمی در معرفی ادبیات معاصر ایران به جهان عرب دانست که ظاهراً نخستین گام در این زمینه به عنوان ویژه نامه می باشد .  

یادآور می شود فصلنامه جسور ثقافیه از منشورات وزارت فرهنگ سوریه در موضوع ترجمه است که به طور اختصاصی به مسائل ترجمه می پردازد و با ترجمه ادبیات خارجی به معرفی ادبا و نویسندگان و نمونه کارهای ادبی خارجی اقدام می نماید .

 

 

 دانلود فايل : جسور_ثقافه.jpg ( 29KB )


١٣:٤٨ - پنج شنبه ٢٨ شهريور ١٣٩٨    /    شماره : ٧٣٥٩٥١    /    تعداد نمایش : ٣٤خروج
جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
پايگاه اطلاع رساني دفترمقام معظم رهبری(مدظله العالی)

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

فیسبوک رایزنی فرهنگی

مركز ساماندهي ترجمه و نشر معارف اسلامي و علوم انساني

آشنایی با مرکز مطالعات ایرانشناسی رایزنی فرهنگی

کتابخانه دبجيتال سازمان فرهنك وارتباطات اسلامي

بنياد سعدى
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 656654
Visitorsofday : 21
Visitorsofpage : 1367066
Onlinevisitors : 5
PageLoad : 5.4844

صفحه اصلی|ايران|اسلام|زبان وأدبيات فارسي|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت