دوشنبه ٢٩ مهر ١٣٩٨ فارسي|عربي
صفحه اصلی|ايران|اسلام|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
Title
iran
پل طبیعت - تهران
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

نمایشگاه بین المللی کتاب دمشق

تکریم غرفه مؤسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران در نمایشگاه بین المللی کتاب دمشق

 

در آخرین روز کاری سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب ، برای نخستین بار مراسم تکریم از شخصیت های فرهنگی و هنری ، شعرا و نویسندگان و ناشرین برتر نمایشگاه سی و یکم برگزار شد و طی آن با حضور آقای محمد الاحمد وزیر فرهنگ سوریه با اعطای نشان ویژه یادمان نمایشگاه ، از آن ها تقدیر به عمل آمد. در این مراسم که آقای ترکابادی سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوریه نیز حضور داشت ، با اعلام این که غرفه مؤسسه نمایشگاه های فرهنگی در سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب دمشق ، بهترین غرفه از نظر مجموعه فعالیت های متنوع می باشد ، آقای صفری نماینده اعزامی مؤسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران ، نشان تکریم را از وزیر فرهنگ سوریه دریافت نمود .

در این مراسم از تعدادی چهره های فرهنگی و هنری و ادبی از جمله خالد ابو خالد شاعر فلسطینی، ایمن زیدان بازیگر و کارگردان سرشناس سوریه ، هامس زریق پژوهشگر و مدیر مرکز پژوهشی مداد ، خانم فلک حصریه ادیب و عضو دفتر اجرایی اتحادیه نویسندگان سوریه و .......تقدیر به عمل آمد .

پس از اتمام اعطای نشان های تکریم ، سفیر جمهوری اسلامی ایران با وزیر فرهنگ سوریه و با حضور رایزن فرهنگی و نماینده مؤسسه نمایشگاه های فرهنگی گفتگو کردند . آقای محمد الاحمد وزیر فرهنگ سوریه از مشارکت فعال و گسترده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نمایشگاه بین المللی کتاب دمشق به نیکی یاد کرد . همچنین با ابراز علاقه به مشارکت سوریه در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران ، اعلام نمود موافقت نخست وزیر برای درخواست مهمان ویژه شدن سوریه در نمایشگاه آینده تهران را کسب کرده است و انشاءالله با قدرت تمام در نمایشگاه حضور خواهند یافت . آقای ترکابادی سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوریه نیز ضمن قدردانی از همکاری مدیریت نمایشگاه وتسهیلاتی که به غرفه مؤسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران داده اند ، ابراز امیدواری کرد نمایشگاه سال آینده شاهد حضور گسترده تر و قوی تر جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه کتاب دمشق باشد . سفیر کشورمان همچنین با اشاره به اهمیت نمایشگاه کتاب تهران و تعداد بالای بازدیدکنندگان و ناشرین حاضر در آن و فعالیت های متنوع جنبی در نمایشگاه ، آن را فرصت بسیار مناسبی برای معرفی فرهنگ و تمدن سوریه به ایرانیان برشمرد .

آقای ایاد مرشد رئیس نمایشگاه نیز ضمن قدردانی بابت حضور فعال مؤسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران در نمایشگاه کتاب دمشق و فعالیت های جنبی آن ، گزارش مختصری از دیدار و گفتگوی خود با آقای صفری نماینده اعزامی مؤسسه نمایشگاه ها به وزیر ارائه کرد و اشاره نمود مقرر شده است موافقتنامه تبادل با نمایشگاه کتاب تهران امضا کنیم که مورد استقبال وزیر فرهنگ سوریه قرار گرفت .

همچنین آقای هیثم الحافظ رئیس اتحادیه ناشرین سوریه از دیدار و گفتگوی خود با آقای صفری و توافق برای امضای موافقتنامه همکاری اتحادیه ناشرین سوریه با نمایشگاه کتاب تهران ، به وزیر فرهنگ سوریه ، گزارشی ارائه کرد .

آقای صفری نماینده اعزامی مؤسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران نیز با تشکر از حسن استقبال و همکاری مدیریت نمایشگاه کتاب دمشق ، بر عملی ساختن توافقات صورت گرفته با آقایان ایاد مرشد و هیثم الحافظ تأکید کرد و افزود انشاءالله شاهد مشارکت تعداد بیشتری از ناشرین سوری در نمایشگاه تهران خواهیم بود و ما هم مشارکت قوی تر و گسترده تری در نمایشگاه سال آینده دمشق خواهیم داشت . 

 

 

 

 


١٠:٠٨ - چهارشنبه ٣ مهر ١٣٩٨    /    شماره : ٧٣٦٢٣٤    /    تعداد نمایش : ١٨خروج
جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
پايگاه اطلاع رساني دفترمقام معظم رهبری(مدظله العالی)

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

فیسبوک رایزنی فرهنگی

مركز ساماندهي ترجمه و نشر معارف اسلامي و علوم انساني

آشنایی با مرکز مطالعات ایرانشناسی رایزنی فرهنگی

کتابخانه دبجيتال سازمان فرهنك وارتباطات اسلامي

بنياد سعدى
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 656657
Visitorsofday : 56
Visitorsofpage : 1367101
Onlinevisitors : 1
PageLoad : 7.2188

صفحه اصلی|ايران|اسلام|زبان وأدبيات فارسي|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت